Obserwuj w Google News

Znana sieciówka ostrzega przed produktem. „Ryzyko utraty wzroku”

1 min. czytania
21.11.2023 11:15
Zareaguj Reakcja

Sieć sklepów PEPCO ostrzega przed niebezpieczeństwem urazu fizycznego podczas używania zabawki dla dzieci. Produkt nie spełnia wymagań dla zabawek, a jego mechanizm jest na tyle niebezpieczny, że mógłby spowodować utratę wzroku. Sprawdź, czy nie masz tej zabawki w domu.

PEPCO ostrzega przed zabawką dla dzieci
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

PEPCO Poland Sp. z o.o. siedzibą w Poznaniu informuje, że zabawkowy pistolet na piankowe pociski nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek.

Powodem publikacja ostrzeżenia w dziale „Wycofane produkty” jest to, że mechanizm uwalniający zabawkę jest w stanie wprowadzić w ruch pocisk prowizoryczny w sposób określony jako niebezpieczny, co stwarza ryzyko odniesienia obrażeń fizycznych: stłuczenia, otarcia, obrzęku ciała lub urazu oka u użytkownika lub osób trzecich, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do utraty wzroku.

PEPCO ostrzega przed pistoletem na piankowe pociski

Ostrzeżenie wydane przez sieć sklepów PEPCO dotyczy następującego produktu:

  • Produkt: Pistolet na piankowe pociski z przyssawkami
  • Kod produktu (Item no.): 288457
  • Kod EAN: 2200128845769
PEPCO: ostrzeżenie przed pistoletem na piankowe pociski
fot. PEPCO: ostrzeżenie przed pistoletem na piankowe pociski

W oświadczeniu firmy PEPCO czytamy, że przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzone jest postępowanie w tej sprawie – ogłoszenie zostało opublikowane w związku z toczącym się postępowaniem.

Źródło: Radio ZET / PEPCO