Rzecznik WUM: będzie kontrola w sprawie Mamy Ginekolog

07.02.2023 14:02

Rzecznik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zapowiedział kontrolę w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej, występującej w mediach społecznościowych pod pseudonimem Mama Ginekolog. To odpowiedź na ujawnioną przez Sochacki-Wójcicką informację, że przyjmuje w gabinecie znajomych i rodzinę poza kolejką.

mamaginekolog/Instagram
fot. mamaginekolog/Instagram

Lek. Nicole Sochacki-Wójcicka prowadzi na Instagramie profil Mama Ginekolog, który gromadzi ponad 900 tys. obserwatorów. Sochacki-Wójcicka poinformowała kilka dni temu za pomocą mediów społecznościowych, że przyjmuje w gabinecie swoją rodzinę oraz znajome poza kolejką. Wywołało to falę sprzeciwu wśród Internautów, którzy zaznaczają, że Mama Ginekolog przyjmuje w publicznym szpitalu w ramach NFZ, a nie w prywatnym gabinecie.

Do sprawy odniósł się sam Fundusz. Na Twitterze NFZ zamieszczono komunikat: "W trybie pilnym żądamy wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje @mamaginekolog. Nie ma lepszych i gorszych pacjentów" - podkreślono.

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong zwrócił się do władz spółki Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka (UCZKiN) o wyjaśnienia dotyczące kroków, jakie zostaną podjęte w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej. UCZKiN przekazało, że powoła zespół kontrolny. Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Jarosław Kulczycki, lekarz Nicole Sochacki-Wójcicka odbywa specjalizację z ginekologii w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w trybie rezydenckim.

"UCZKiN jest spółką, nad którą WUM sprawuje kontrolę właścicielską. Rektor WUM Zbigniew Gaciong zwrócił się do władz spółki UCZKiN o wyjaśnienia dotyczące kroków, jakie zostaną podjęte w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej. W odpowiedzi otrzymanej od zarządu spółki UCZKiN czytamy, że zostanie powołany zespół kontrolny, a wyniki jego prac przekazane do NFZ i pracownikom UCZKiN" - przekazał Kulczycki.