,

Przedłużono obowiązek noszenia maseczek. Chodzi o kilka miejsc

23.03.2023 19:40

Do 30 kwietnia zostaną wydłużone aktualne ograniczenia epidemiczne. Oznacza to m.in. przedłużenie obowiązku noszenia maseczek w niektórych miejscach. Sprawdź, gdzie wciąż obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust.

Pacjenci w przychodni
fot. Wojtek Laski/East News

Zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Maseczki obowiązkowe w kilku miejscach

Przedłużenie do 30 kwietnia 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19.

Za przedłużeniem, jak podano, przemawia też odnotowywana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji. Jako uzasadnienie wskazano również sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Pozostaje również nakaz zakrywania nosa i ust. Maseczki trzeba nosić w aptekach i w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza np. szpitalach i przychodniach. 

Logo radiozet Dzieje się