Obserwuj w Google News

Masło z marihuaną miało wyleczyć stawy. Seniorzy trafili na SOR

2 min. czytania
19.06.2023 10:07
Zareaguj Reakcja

Kupowanie leczniczych specyfików na miejskim targowisku może się skończyć tragicznie. Doświadczyło tego małżeństwo seniorów z Wyszkowa na Mazowszu, którzy kupili specjalne masło mające leczyć stawy. Po spożyciu go trafili do szpitala, gdzie okazało się, że specyfik zawierał marihuanę.

Szpitalny oddział ratunkowy (SOR)
fot. Karol Makurat/REPORTER

Seniorzy kupili na targu w Wyszkowie specjalne masło, które miało leczyć stawy. Para posmarowała nim ciastka. Uczta zakończyła niezwykle groźnie – starsze małżeństwo trafiło do szpitala z objawami wstrząsu. Jak się okazało, produkt, który miał działać leczniczo na stawy, zawierał marihuanę. Policja i lekarze apelują o rozwagę.

Po spożyciu masła na stawy źle się poczuli

Rzecznik miejscowej policji kom. Damian Wroczyński przekazał, że policjanci dowiedzieli się o sprawie od lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wyszkowie. Z jego relacji wynikało, że załoga karetki pogotowia do szpitala przywiozła 66-letnią mieszkankę Wyszkowa, w której organizmie wykryto marihuanę.

– Z kobietą był utrudniony kontakt słowno-logiczny, miała bardzo obniżone ciśnienie tętnicze oraz objawy wstrząsu. Z podobnymi objawami do szpitala w Wołominie został przewieziony także jej 64-letni mąż – powiedział rzecznik.

Wyszkowscy kryminalni ustalili, skąd seniorzy mieli narkotyki. Kiedy 66-latka lepiej się poczuła, powiedziała funkcjonariuszom, że jej mąż na miejskim targowisku kupił masło, które miało pomagać na problemy ze stawami. – Para upiekła owsiane ciasteczka i posmarowała je masłem z THC. Po ich spożyciu, oboje źle się poczuli – powiedział policjant.

W specyfiku z targowiska wykryto marihuanę

Kryminalni zabezpieczyli wypieki oraz masło, które trafiło do laboratorium kryminalistycznego celem wykonania dalszych badań. Śledczy będą wyjaśniać dokładne okoliczności sprawy, a w szczególności to, kto sprzedał mężczyźnie rzekomy produkt medyczny, który zamiast pomóc, mógł narazić małżeństwo na utratę życia i zdrowia.

– Mieszkańcom Wyszkowa już nie zagraża niebezpieczeństwo, ponieważ pomoc przyszła na czas. Pamiętajmy jednak, że każde leczenie powinno być skonsultowane z lekarzem. Nie eksperymentujmy z produktami niezbadanymi, a tym bardziej z nieznanego, często nielegalnego źródła – apeluje kom. Wroczyński.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.

Źródło: Zdrowie.radiozet.pl / PAP/Ilona Pecka