,

IKEA wycofuje ze sklepów grę dla dzieci. Zagraża zdrowiu najmłodszych

21.03.2023 12:11

IKEA prosi wszystkich klientów, którzy nabyli grę łowienie rybek BLÅVINGAD, aby zaprzestali jej używania, ponieważ stwarza ona zagrożenie dla dzieci. Firma prosi o kontakt i zwraca pełną kwotę pieniędzy za zakupiony produkt.

Gra łowienie rybek wycofana z IKEA
fot. Shutterstock

Szwedzki koncern IKEA informuje, że ze względu na zagrożenie dla zdrowia wycofuje z rynku grę dla dzieci. Produkt zawiera małe elementy, które są niebezpieczne dla najmłodszych. Można go oddać do sklepów.

IKEA wycofuje grę dla dzieci

IKEA informuje, że ze względu na ryzyko zadławienia wycofuje z rynku następujący produkt:

  • gra łowienie rybek BLÅVINGAD.

Firma otrzymała informację, że niewielkie metalowe nity na zabawce mogą się poluzować, co może grozić zadławieniem, zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci. Dlatego wycofuje grę łowienie rybek BLÅVINGAD z rynku.

Gra łowienie rybek BLÅVINGAD wycofana z IKEA
fot. Gra łowienie rybek BLÅVINGAD wycofana z IKEA

Firma wyjaśnia, że bezpieczeństwo stawia na pierwszym miejscu, dlatego wprowadza środki ostrożności, i zapewnia, że opracowuje swoje produkty przy zachowaniu rygorystycznych zasad oceny ryzyka i przeprowadzania testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż.

Gdzie można oddać grę łowienie rybek BLÅVINGAD?

Grę łowienie rybek BLÅVINGAD można oddać w dowolnym sklepie IKEA, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Więcej informacji można znaleźć na stronie IKEA.pl lub uzyskać pod bezpłatnym numerem telefonu 22 275 00 00. IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności.

Źródło: IKEA

Logo radiozet Dzieje się