Oceń
Rządowa aplikacja mobilna mojeIKP jest dostępna w App Store (dla telefonów z systemem iOS) oraz w Google Play (dla telefonów z systemem Android). Korzystanie z niej jest bezpłatne, do zalogowania się jest jednak konieczne uwierzytelnienie.
Jakie funkcjonalności ma mojeIKP?
Na razie w aplikacji dostępne są dwie funkcjonalności: e-recepty i e-skierowania, a także e-rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 Zalogowani pacjenci otrzymują też powiadomienia PUSH z systemu e-zdrowie dotyczące procesu obsługi tych dokumentów: o ich wystawieniu i anulowaniu. System ma być jednak dalej rozbudowywany.
Podstawowe funkcjonalności aplikacji mobilnej mojeIKP:
- e-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19
- wykupienie leku w aptece bez konieczności podawania numeru PESEL, wystarczy dać farmaceucie do zeskanowania kod QR
- szybki i wygodny dostęp przez telefon do e-recept i e-skierowań bezpośrednio z otrzymanego powiadomienia PUSH
- możliwość sprawdzenia dawkowania przepisanego leku
- możliwość sprawdzenia, kiedy i gdzie odbędzie się wizyta na podstawie zarejestrowanego e-skierowania
- pobieranie e-recept i e-skierowań w formie pliku pdf, który można przesłać bliskim lub pracownikom medycznym mailem lub SMS-em.
Aplikacja mojeIKP będzie sukcesywnie rozbudowywana o nowe funkcjonalności, które pojawią się jeszcze w 2021 roku. O wszystkich zmianach dla użytkowników informować będzie Centrum e-Zdrowia.
Jak się zalogować do mojeIKP?
Pierwsza aktywacja aplikacji mojeIKP na telefonie wymaga zalogowania się profilem zaufanym lub kontem w określonym banku, który oferuje usługę mojeID (PKO BP, Pekao S.A., Bank Spółdzielczy, BOŚ Bank). Można też skorzystać z e-dowodu. Każde następne logowanie odbywa się już za pomocą kodu PIN, który należy ustawić po zainstalowaniu aplikacji podczas pierwszego logowania się do niej. Z aplikacji mobilnej mojeIKP można korzystać, nawet jeśli nie korzysta się z wersji IKP na komputer.
Telefon, na którym ma być uruchomiana aplikacja mojeIKP, musi spełniać określone wymagania dotyczące systemu operacyjnego:
- Android w wersji minimum 6.0 dla aplikacji pobranej z Google Play
- iOS w wersji minimum 13.0 dla aplikacji pobranej z iOS.
Źródło: Pacjent.gov.pl / Cez.gov.pl
Oceń artykuł