Zamknij

Znane Polki z ważnym przesłaniem z okazji Dnia Matki

Monika Piorun
26.05.2017 11:44

Nie tylko kobieta może być matką. Może nią być także zwierzę, które myśli i czuje. 26 maja na ulicach Warszawy pojawią się aktywiści organizacji CIWF Polska przekonujący, że: "Już czas zakończyć epokę klatkową". Wspierają ich aktorki: Paulina Holtz, Maria Winiarska i Agnieszka Sienkiewicz. 

CIWF Poland

Z okazji Dnia Matki, znane i nieznane mamy zaangażowały się w kampanię „Jestem matką, współczuję”, która ma na celu zwrócenie uwagi na okrutny sposób hodowania świń – matek. 26 mam na 26 maja pozuje z różowym sercem, które jest jednocześnie ryjkiem świni i symbolem gehenny, jaką przeżywają te zwierzęta.

Aktorki: Paulina Holtz, Maria Winiarska i Agnieszka Sienkiewicz mówią: "Jestem matką, współczuję. Już czas Zakończyć Epokę Klatkową":

Prawie milion świń zamyka się każdego roku w wąskich metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Kojce są tak ciasne, że zwierzęta nie są w stanie wykonać w nich kilku kroków, ani nawet się obrócić.

Odleżyny, przerośnięte racice, trudności ze stawaniem i przewlekły stres, to jedne z wielu negatywnych skutków przemysłowej hodowli tych zwierząt. Dlatego też organizacja wzywa do wprowadzenia zakazu stosowania kojców porodowych w hodowli świń i Zakończenia Epoki Klatkowej.

- Data 26 maja skłania do tego, by przypomnieć sobie, jak ważne w naszym życiu są mamy. Z tej okazji warto także wspomnieć o innych matkach, które chcą opiekować się swoimi dziećmi, karmić je i zapewniać im bezpieczeństwo. Niestety, przemysł stłoczył je na fermach, zamknął w ciasnych kojcach i traktuje jak maszyny. Czy tak musi wyglądać życie miliona świń rocznie? Nie zgadzamy się! - mówią przedstawiciele CIWF Polska.

W piątek 26 maja, w Dzień Matki, aktywiści z organizacji CIWF Polska pojawią się na ulicach Warszawy. Będą rozdawać przechodniom różowe serca-ryjki, zbierać podpisy pod petycją oraz zachęcać do przyłączenia się do kampanii.

W akcję zaangażowały się także warszawskie i krakowskie restauracje: Wegemama, Krowarzywa i Vegan Pizza, w których również będzie można otrzymać naklejkę oraz wesprzeć kampanię na rzecz świń, poprzez zakup specjalnie przygotowanych na tę okazję ciast. 

Petycja do Ministra Rolnictwa: CIWF Polska

- Apelujemy do Ministra Rolnictwa o zakazanie stosowania w hodowli świń kojców porodowych, które w sposób oczywisty przyczyniają się do cierpienia u tych zwierząt. Nie są w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb świń i powodują u nich duży stres.Polska powinna iść w ślady takich państw, jak: Szwecja, Norwegia i Szwajcaria, w których stosowanie wyżej wymienionych kojców zostało już zakazane. Dania, Holandia i Niemcy zastąpiły kojce porodowe systemami alternatywnymi - przekonują przedstawiciele CIWF.
Zrzut ekranu 2017-05-26 o 11.21.25
fot.
Zrzut ekranu 2017-05-26 o 11.21.40
fot.

Zobacz także

Zrzut ekranu 2017-05-26 o 12.22.30
fot.

Zobacz także

___

zdrowie.radiozet.pl/π