Obserwuj w Google News

Zmarł dyrektor szpitala w Wuhan. Zaraził się koronawirusem

1 min. czytania
18.02.2020 10:02
Zareaguj Reakcja

Dyrektor szpitala w Wuhan, Liu Zhiming, zmarł we wtorek rano z powodu zakażenia koronawirusem - poinformowała chińska telewizja państwowa CCTV.

Zmarł dyrektor szpitala w Wuhan
fot. Shutterstock

Liu Zhiming, dyrektor szpitala w Wuhan i ekspert ds. neurochirurgii, zmarł we wtorek rano, 18 lutego 2020 r., z powodu powikłań po zakażeniu koronawirusem COVID-19. Informację przekazała chińska telewizja państwowa CCTV.

To drugi lekarz, którego śmierć odbiła się szerokim echem w mediach. Niedawno światem wstrząsnęła wiadomość o śmierci Li Wenlianga, 34-letniego lekarza, który jako pierwszy informował o epidemii koronawirusa z Wuhan.

Z danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia wynika, że koronawirusem COVID-19 zaraziło się już ponad 1700 pracowników medycznych, z czego co najmniej sześć osób zmarło.

Koronawirus COVID-19 pojawił się w chińskim mieście Wuhan w prowincji Hubei pod koniec grudnia 2019 roku. Jest to nowy podtyp wirusa z rodziny SARS i MERS, który wywołuje śmiertelnie niebezpiecznie zapalenie płuc.

Aktualny bilans to ponad 1800 ofiar śmiertelnych i ok. 73 tys. zarażonych.

Główny Inspektorat Sanitarny monitoruje sytuację. Komunikaty dotyczące zagrożenia epidemiologicznego śledzić można TUTAJ>>

Źródło: time.com