Zamknij

Wyjęli kulę z bijącego serca ukraińskiego żołnierza. Zobacz film

15.04.2022
Aktualizacja: 15.04.2022 09:30

Ta operacja przejdzie do historii medycyny. Lekarze wyjęli kulę z bijącego serca ukraińskiego żołnierza. Mężczyzna przeżył. Zobacz film.

Operacja
fot. Shutterstock

Większość informacji dotyczących wojny w Ukrainie wywołuje ogromne przygnębienie. Są jednak historie, które dają nadzieję. Do takich z pewnością należy informacja o uratowaniu ukraińskiego żołnierza, który został postrzelony w serce. Lekarzom udało się wyjąć kulę z bijącego serca i uratować życie tego człowieka. Operacja była przeprowadzona w kijowskim szpitalu przez białoruskiego lekarza Maksima Pawłowskiego. Informację o tym zdarzeniu, wraz z filmem dokumentującym to wydarzenie opublikowała na Twitterze inna lekarka dr Natalia Solenkova (@SolNataMD). W poście napisała: „Pracujący obecnie w Kijowie białoruski chirurg Maksim Pawłowski usunął kulę z serca żołnierza ukraińskiej armii”.

To niezwykłe wydarzenie. Kula została wyciągnięta z bijącego serca ukraińskiego żołnierza. Mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową, cudem przeżył. Powyższe nagranie zostało zarejestrowane przez jednego z lekarzy asystujących przy operacji i trafiło do mediów społecznościowych. Ten zabieg z pewnością przejdzie do historii medycyny.

Komentujący post i film nie kryli podziwu dla lekarzy przeprowadzających zabieg.

Ukraińskie media podają, że żołnierz czuje się dobrze. Po zabiegu powiedział, że gdy dojdzie do siebie, chce wrócić na front, by bronić swojej ojczyzny. Mężczyzna powoli wraca do zdrowia, o czym świadczą zdjęcia opublikowane przez Hannę Liubakową, białoruską dziennikarkę, również na Twitterze. Ranny jest na nich wraz z lekarzami, którzy uratowali mu życie.

Wojna w Ukrainie wciąż trwa. W serwisie radiozet.pl publikujemy najnowsze informacje płynące z frontu ukraińskiego.

Źródło: Twitter