Zamknij

Będzie dzień wolny za zaszczepienie się na COVID-19. I to w Polsce!

24.11.2021 17:31

Dodatkowy dzień wolny będzie przysługiwał albo w dniu szczepienia przeciwko COVID-19, albo następnego dnia – tak zdecydował prezydent jednego z polskich miast. Ma to zachęcić do przyjęcia szczepionki.

Dzień wolny za szczepienie na COVID-19
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

O dodatkowym dniu wolnym za zaszczepienie się przeciwko COVID-19 zdecydował prezydent Radomia Radosław Witkowski. Ta decyzja ma zachęcić urzędników radomskiego magistratu do szczepień przeciwko COVID-19.

Prezydent zaapelował też do innych pracodawców, aby podejmowali podobne działania. Zauważył, że dane o liczbie nowych przypadków zachorowań na COVID-19 jednoznacznie pokazują, że wciąż potrzebne jest promowanie szczepień przeciwko tej chorobie.

– Dlatego zdecydowałem, że pracownicy urzędu miejskiego będą otrzymywać dodatkowy dzień wolny w dniu szczepienia lub następnego dnia. Zachęcam innych pracodawców do podejmowania podobnych działań – powiedział Witkowski.

Województwo mazowieckie, na terenie którego leży Radom, od tygodni przoduje w liczbie nowych i potwierdzonych zakażeń koronawirusem. 24 listopada w samym Radomiu wykryto ich 160.

loader

Źródło: Zdrowie.radiozet.pl | PAP/Ilona Pecka