Zamknij

Mark Zuckerberg wymyślił sleep box dla żony. Młodzi rodzice skorzystają

29.04.2019 12:50

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, podzielił się w mediach społecznościowych najnowszym wynalazkiem, który zaprojektował specjalnie dla swojej żony. Zaskakuje nie tylko funkcjonalność, ale i prostota urządzenia! 

Młodzi rodzice w nocy
fot. Shutterstock

Młodzi rodzice wielokrotnie wybudzają się w nocy, tracąc poczucie czasu. Mimowolnie zerkają na telefon, co powoduje trudności z ponownym zasypianiem. Aby temu zaradzić, Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, a teraz także młody ojciec zaprawiony w nocnych bojach, zaprojektował specjalny "sleep box" dla swojej żony.

Czy już pora wstawać?

Gdy na świecie pojawią się dzieci, młodzi rodzice borykają się z problemem nocnego wybudzania się w nocy. Nawet nie chodzi o to, że niemowlęta płaczą, ale rodzice sprawdzają, czy dzieci się nie rozkopały, czy zbliża się pora karmienia albo porannej pobudki. Zwłaszcza gdy jeden z partnerów pracuje i dobrze by było, go rano nie budzić.

Ten jakże przyziemny problem nie ominął Marka Zuckerberga i jego żony Priscilli. "Odkąd zostaliśmy rodzicami Priscilla ma kłopoty ze snem. Budzi się i sprawdza na swoim telefonie, czy dzieci mogą się wkrótce obudzić, ale widząc godzinę, nie może ponownie zasnąć" - wyjawił Zuckerberg na Facebooku.

Jak na inżyniera (i przykładnego męża!) przystało, zakasał rękawy i zaprojektował specjalny "sleep box" dla swojej żony.

W stronę światła

Mechanizm urządzenia jest bardzo prosty, by nie rzec banalny. Drewniana skrzyneczka przypominająca lampkę nocną emituje słabe światło w godzinach 6-7 rano. Jeśli Priscilla przebudzi się w nocy i widzi ciemność, to idzie dalej spać, nie sprawdzając godziny na telefonie. Jeśli po przebudzeniu zobaczy światełko, wie, że jedno z nich musi pomału wstawać.

"Jak dotąd działało to lepiej, niż się spodziewałem i może teraz przespać noc. Dla inżyniera zbudowanie urządzenia, które pomoże partnerce lepiej spać, jest jednym z najlepszych sposobów, żeby wyrazić moją miłość i wdzięczność" - napisał Mark Zuckerberg na Facebooku.

Komentarze pod wpisem zdają się nie mieć końca: "Jestem mamą czworga dzieci i doskonale wiem, co znaczą problemy ze snem". "Byłoby cudownie mieć takie urządzenie!". "Ja i mój mąż naprawdę tego potrzebujemy!". "Jakie to słodkie!". "Co za fantastyczny mąż!" - pieją z zachwytu internauci na Facebooku.

Źródło: FB Mark Zuckerberg