Obserwuj w Google News

Nowa akcja kobiet: youknowme. Sprawdź, o co chodzi

1 min. czytania
16.05.2019 15:07
Zareaguj Reakcja

Internautki dzielą się historiami opatrzonymi hasztagiem #youknowme. Część wpisów porusza bardziej od tych, które pojawiły się podczas akcji #metoo. Dowiedz się, jaki temat ponownie zjednoczył kobiety. 

Nowa akcja kobiet: youknowme. Sprawdź, o co chodzi
fot. Shutterstock

W tym tygodniu Alabama przyjęła najsurowszą w USA ustawę antyaborcyjną. Przerywanie ciąży zabronione jest nawet w przypadku gwałtu, a za przeprowadzenie aborcji lekarzowi grozi aż... 99 lat więzienia! Na nowe prawo zareagowały organizacje zrzeszające kobiety i pacjentów. W sieci zawrzało.

Zrzut ekranu 2019-05-16 o 14.50.06
fot.

Głos sprzeciwu w przestrzeni publicznej postanowiła wyrazić aktorka Busy Phillips. W trakcie programu „Busy Tonight” wyznała, że w wieku 15 lat dokonała aborcji. „Statystyki pokazują, że jedna na cztery kobiety poddaje się aborcji przed ukończeniem 45. roku życia” – powiedziała, odnosząc się do badania opublikowanego w American Journal of Public Health. „Ta statystyka czasami zaskakuje ludzi, a może siedzisz tam i myślisz: Nie znam kobiety, która poddałaby się aborcji. Cóż, znasz mnie” – wyjaśniła.

Kobiety na całym świecie zaczęły się dzielić swoimi przeżyciami związanymi z aborcją, opatrując wpisy hasztagiem: #youknowme.

Źródło: nytimes.com