Zamknij

Książęca para aktywnie wspiera akcję promocji zdrowia psychicznego

Monika Piorun
06.02.2017 12:45

Księżna Kate razem z księciem Williamem aktywnie wspiera organizację Heads Together pomagającą osobom z zaburzeniami psychicznymi. W ramach przygotowania do Londyńskiego Maratonu, para wzięła udział w biegu na 100 metrów.

Książęca para aktywnie wspiera akcję dotyczącą zdrowia psychicznego

Rodzina królewska od lat wspiera różne organizacje charytatywne. Książę Cambridge z żoną w ostatnim czasie aktywnie włączyli się w kampanię Heads Together promującą walkę z przełamywaniem tabu dotyczącego chorób psychicznych oraz różnych rodzajów załamań nerwowych, które są coraz bardziej powszechne i utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Ze względu na to, że synowie księżnej Diany musieli uporać się w dzieciństwie z traumą po śmierci matki, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest okazywanie wsparcia i zrozumienia każdemu, kto przechodzi trudne chwile. Nie są im obce emocje, z którymi każdego dnia muszą się mierzyć osoby mające problemy psychiczne, dlatego postanowili nie być obojętnym na ich los.

Zaburzenia psychiczne - temat tabu

Zobacz także

W społeczeństwie funkcjonuje wiele mitów i stereotypów dotyczących zaburzeń psychicznych, mimo że na różnych etapach życia, niemal każdy może być narażony na spadek formy i obniżenie nastroju. U niektórych doprowadza to do depresji lub poważniejszych schorzeń, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne. O tych tematach nie mówi się otwarcie. Ludzie wstydzą się opowiadać publicznie o tym, że jest im ciężko i boją się napiętnowania, co wcale nie pomaga przezwyciężyć tych dolegliwości.

Odkąd książę William wraz z żoną postanowili włączyć się w akcję Heads Together, wspierającą osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne, udało się doprowadzić do rozpoczęcia społecznej dyskusji na temat zdrowia psychicznego w wielu krajach.

Bieganie poprawia nastrój

książęta
fot.
fot. AP Pool/East News

Finałem tego przedsięwzięcia jest doroczny maraton (Virgin Money London Marathon Charity 2017), który odbywa się w kwietniu. Fundusze zebrane za udział w biegu trafiają do ośmiu organizacji zajmujących się promowaniem zdrowia psychicznego i wspieraniem pacjentów przechodzących załamania nerwowe lub cierpiących na poważne choroby umysłowe.

Zobacz także

Choć do rozpoczęcia biegu jest jeszcze trochę czasu, William, Kate oraz książę Harry już zaczęli przygotowania do startu. Cała trójka wzięła udział w wyścigu na 100 metrów w londyńskim Parku Olimpijskim, by zachęcić do wpisania się na listę uczestników kwietniowego maratonu. Najszybszy okazał się książę Harry, który przybiegł na metę jako pierwszy.

Bieganie może niezwykle pozytywnie wpływać na poprawę naszego nastroju. Kanadyjskim naukowcom z Uniwersytetu w Ottawie udało się udowodnić, że ten rodzaj aktywności fizycznej może doprowadzać do tego, że nasz mózg szybciej się regeneruje. Dzięki temu możemy nie tylko szybciej zapamiętywać informacje, ale również skutecznie zapobiegać chorobom neurodegeneracyjnym.

loader
Rozwiąż quiz

Test na fobię społeczną

centrum_uwagi
fot.
fot. geralt, pixaby.com, CC0 Public domain

Jak często lubisz być w centrum uwagi?

____

zdrowie.radiozet.pl/π