Zamknij

Odmładzająca czekolada, czyli nutrikosmetyk, który można jeść

Monika Piorun
30.01.2017 12:03

Nowoczesne kosmetyki działają na organizm od środka. Zamiast wklepywać je w skórę, można połączyć przyjemne z pożytecznym i dostarczyć komórkom odmładzające substancje w postaci niskokalorycznej przekąski, która odżywi nasze ciało lepiej niż niejeden krem.

Odmładzająca czekolada, czyli nutrikosmetyk, który można jeść

Specjaliści od dawna przekonują, że czekolada może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wszystko zależy jednak od jej jakości. Jeśli do jej sporządzenia użyto niskiej jakości składników i sporo cukru - zamiast nam pomóc, szybko stanie się tylko przeszkodą w walce z nadmiarem kilogramów.

Przez ostatnich 10 lat naukowcy pod kierunkiem dr Ivana Petyaeva z Uniwersytetu Cambridge opracowywali specjalną recepturę unikalnego produktu, który łączy w sobie cechy wysokogatunkowej czekolady i kosmetyku zapobiegającemu starzeniu się skóry.

Ani suplementy diety, ani kremy przeciwzmarszczkowe nie są w stanie osiągnąć efektów, które mogłyby się równać z działaniem innowacyjnego nutrikosmetyku Esthechoc. W czym tkwi sekret jej działania?

Czekolada jak kosmetyk?

Zrzut ekranu 2017-01-30 o 12.00.15
fot.

Już jedna kostka dziennie poprawia mikrokrążenie i elastyczność skóry oraz znacznie przyspiesza tempo regeneracji uszkodzonych tkanek. Dzięki połączeniu wysokiej jakości kakao (zawierającego przeciwutleniające flawanole), epikatechin polifenolowych oraz astaksantyny wstrzymuje proces powstawania wolnych rodników, przez co wolniej się starzejemy.

Zobacz także

Dzienna porcja - 7,5 g zawiera tylko 38 kcal a ma w sobie tyle jednego z najsilniejszych antyoksydantów na świecie - kartenoidu astaksantyny - co spora porcja łososia.

Jeśli chcielibyśmy dostarczyć sobie podobnej ilości wartościowych składników z pożywienia, każdego dnia musielibyśmy pochłaniać oprócz świeżych ryb co najmniej tabliczkę wysokogatunkowej czekolady, która w takiej ilości szybko poszłaby nam w biodra.

W przypadku niskokalorycznej Esthechoc najbardziej wartościowe składniki mogą tylko działać na naszą korzyść, znacznie poprawiając stan naszej skóry, która każdego dnia podlega działaniu niekorzystnych czynników tj. stres, zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie ultrafioletowe czy opary dymu papierosowego lub nieodpowiednia dieta sprzyjająca powstawaniu mikrouszkodzeń przyspieszających tempo starzenia.

Przekąska, która pomaga walczyć ze zmarszkami

Zrzut ekranu 2017-01-30 o 12.06.03 1
fot.
fot. esthechoc.com

Czy rzeczywiście kostka nowoczesnej czekolady może działać skuteczniej niż kremy przeciwzmarszczkowe? Technologia użyta do wyprodukowania Esthechoc – Cambridge Beauty Chocolate została poddana testom na grupie 3 tys. kobiet w wieku od 50 do 60 lat.

Już po czterech tygodniach spożywania jednej kostki dziennie fizjologia ich skóry poprawiła się na tyle, że biomarkery oraz parametry metaboliczne powróciły do poziomu charakterystycznego dla ludzi w wieku od dwudziestu do trzydziestu lat, co ostatecznie potwierdziło odmładzające działanie czekolady w formie nutrikosmetyku.

Niestety słodka przyjemność kosztuje całkiem słono. Za tabliczkę zawierającą 21 7,5-gramowych kostek trzeba zapłacić 195 zł. To prawie cztery razy więcej niż inny wynalazek - szwajcarska czekolada, która... łagodzi bóle menstruacyjne.

Szukacie prezentu na Walentynki? Może warto pomyśleć o odmładzającej... czekoladzie?

Zrzut ekranu 2017-01-30 o 10.42.54
fot.
fot. esthechock.com

 

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π