Zamknij

Coca-Cola stworzyła pierwszy napój alkoholowy! Historyczna zmiana po 125 latach

Monika Piorun
29.05.2018 18:07

Nazywa się Lemon-Do i zawiera od 3 do 7 proc. alkoholu. Jako pierwsi na świecie mogą go wypić Japończycy z wyspy Kiusiu. Za puszkę o pojemności 350 ml trzeba zapłacić 150 jenów, czyli około 5 zł. Koncern Coca-Cola zdecydował się po raz pierwszy wkroczyć na rynek napojów alkoholowych. Skąd taki pomysł?

Coca-Cola z alkoholem? Lemon-Do, czyli pierwszy na świecie napój alkoholowy wyprodukowany przez Coca-colę
fot. Shutterstock/

Lemon-Do: pierwszy na świecie napój alkoholowy wyprodukowany przez Coca-colę

Pierwszy na świecie alkoholowy drink wyprodukowany przez koncern Coca-Cola zawiera dodatek tradycyjnej japońskiej wódki (Shōchū). Lemon-do występuje w trzech wersjach o zawartości 3, 5 lub 7 proc. alkoholu. Jak sama nazwa wskazuje ma cytrynowy smak. Drinki o tym aromacie są bardzo popularne w japońskich pubach typu Izakaya. To właśnie tam twórcy nowego napoju mieli wpaść na pomysł, by Coca-Cola stworzyła pierwszy produkt, który zawierałby alkohol.

Choć już marcu br. w mediach na całym świecie pojawiały się informacje, że firma ma takie plany, to jednak oficjalna premiera odbyła się dopiero w sobotę 26 maja. Po raz pierwszy w 125-letniej historii koncernu klienci (na razie tylko Japończycy) mogli zakupić napój alkoholowy. 

Coca-Cola + alkohol? Przełomowy krok globalnego koncernu

Jak donosi "The Japan Times", sygnowany przez Coca-Colę gazowany napój Lemon-Do na razie dostępny jest tylko na wyspie Kiusiu. Prezes japońskiego oddziału koncernu – Jorge Garduno – zapewnia, że ten eksperyment jest naprawdę wyjątkowy w 125-letniej historii firmy. Podobnie jak w przypadku oryginalnej Coca-Coli, szefowie nie chcą zdradzić receptury Lemon-Do. Pełny skład pierwszego alkoholowego napoju produkowanego przez globalny koncern jest pilnie strzeżony.

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)

Pierwsze opinie konsumentów, którzy mieli szansę zakupić i degustować nowy napój są pozytywne. Jak zapewniają producenci, w przyszłości należy spodziewać się wprowadzenia Lemon-Do także w innych krajach. Skąd pomysł na to, by Coca-Cola zaczęła wkraczać na rynek napojów alkoholowych?

 

Mniej cukru, mniej kalorii a w zamian... alkohol! Skąd taki pomysł?

Eksperci wskazują, że choć koncern nadal należy do globalnych liderów w sprzedaży napojów gazowanych, to jednak od lat notuje systematyczne spadki sprzedaży. Wcześniej firma zobowiązała się do wielu zmian związanych z redukcją zawartości cukru oraz obniżeniu kaloryczności niektórych napojów. Wejście na rynek produktów alkoholowych zdaje się być kolejnym krokiem w celu zwiększenia zysków.

Zobaczcie, jak Japończycy reklamują pierwszy napój alkoholowy wyprodukowany przez koncern Coca-Cola!

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: brandchannel.com/The Japan Times

_____

zdrowie.radiozet.pl/π