Obserwuj w Google News

Dlaczego należy zamykać klapę przy spuszczaniu wody w toalecie?

2 min. czytania
Aktualizacja 28.09.2022
28.09.2022 12:44
Zareaguj Reakcja

Nie opuszczasz klapy od sedesu przed spuszczeniem wody? To duży błąd. Dowiedz się, dlaczego TRZEBA to robić. 

Deska w toalecie
fot. Shutterstock

Czy opuszczasz deskę sedesową, zanim spuścisz wodę? Jeśli nie, zacznij to robić. Dlaczego? Wyjaśnia to na Instagramie mama.chemik, czyli Sylwia Panek.

"Opuszczaj też klapę, w przeciwnym razie podczas spuszczania wody w powietrze będą wzbijać się drobinki moczu i kału" i dodaje: "Rozniosą się one po całej łazience Oberwą szczoteczki do zębów stojące na blacie, dywaniki na podłodze i ręczniki, którymi wycieracie swoje ciało! To tak jakbyście używali odchodów zamiast pasty do zębów".

Mama.chemik odniosła się do jeszcze jednej sprawy, mianowicie dezynfekowania toalety. Jedna z czytelniczek zapytała, czym najlepiej to robić. Sylwia Panek odpowiedziała: "A po co chcesz go dezynfekować? Czy ktoś z korzystających z niego osób właśnie choruje? A może macie problem z pasożytami? Jeśli nie, to wystarczy dbać o jego czystość (czyli myć go regularnie – dopisek redakcji), a przecież spuszczacie wodę z kilkanaście razy dziennie, więc jeśli w środku nie ma osadu z kamienia, to obecna w WC ilość bakterii nie wymaga dezynfekowania".

Zdaniem chemiczki reklamy skupiają naszą uwagę na niewłaściwych sprawach. Producent płynu do WC chce, abyśmy używali go jak najwięcej, więc straszy nas bakteriami w sedesie, ale nie wspomina, że często większym zagrożeniem dla naszego zdrowia może być kuchenna deska do krojenia czy zmywaki, na których jest mnóstwo patogenów.

TIP od mama.chemik: Najlepszym produktem do odkamieniania toalety jest... ocet spirytusowy.

Źródło: Instagram mama.chemik