Obserwuj w Google News

Moje Fizjo Plus: aplikacja, która pomoże Ci ćwiczyć w domu. Jak działa?

2 min. czytania
06.12.2022 12:01
Zareaguj Reakcja

NFZ uruchomił bezpłatną aplikację dla osób, które potrzebują rehabilitacji i mogą wykonywać ćwiczenia w domowych warunkach. “Moje Fizjo+” to dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą wyeliminować dolegliwości bólowe kręgosłupa, barku czy biodra. Sprawdź szczegóły.

Aplikacja Moje Fizjo Plus: jak działa? Sprawdź szczegóły
fot. Shutterstock

Ból uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie, o czym doskonale wiedzą osoby po urazach. Inne przyczyny przewlekłego bólu, to m.in. długotrwały stres, nadwaga, praca siedząca (taka pozycja obciąża krążek międzykręgowy od 30% do nawet 40% bardziej niż pozycja stojąca) czy stany zapalne organizmu. Niestety, lekceważenie bólu, objawów dysfunkcji może doprowadzić do zwyrodnień leczonych jedynie operacyjnie.  
By zminimalizować dolegliwości, warto dbać o regularne, codzienne ćwiczenia. Teraz jest to możliwe również w domu, dzięki aplikacji Moje Fizjo +, którą można bezpłatnie pobrać na telefon.

– Otrzymałeś od lekarza lub fizjoterapeuty pozwolenie na ćwiczenie w domu, ale po ostatniej wizycie już nie pamiętasz, co robić, lub nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z fizjoterapeutycznej aplikacji NFZ. Jest bezpłatna, intuicyjna i prosta w obsłudze! – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Co znajdziemy w aplikacji?

W bezpłatnej aplikacji dostępne są:

  • praktyczne wskazówki i porady fizjoterapeutów do zastosowania i wykorzystania w codziennych czynnościach, dotyczące np. prawidłowej postawy kierowcy podczas jazdy samochodem
  • testy, które pozwolą dopasować rodzaj ćwiczeń w zależności od stopnia bólu
  • spersonalizowane zestawy ćwiczeń dla 5 grup mięśniowych na każdy dzień
  • prosty sposób tworzenia i edytowania planów ćwiczeń z opcją synchronizacji z kalendarzem
  • instrukcja wideo do każdego ćwiczenia, pokazująca, jak je wykonać prawidłowo.

Dzięki aplikacji możemy otrzymać zestawy ćwiczeń i masaży przygotowane przez fizjoterapeutów. Każdy użytkownik może dopasować aktywność fizyczną do swoich indywidualnych potrzeb. Aplikacja pomaga sprawdzić, czego dokładnie potrzebuje nasz organizm.

Jak skorzystać z aplikacji?

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Wystarczy ją zainstalować, a następnie:

  • Wypełnić ankietę dotyczącą poziomu bólu.
  • Stworzyć swój własny plan autoterapii z ćwiczeniami dopasowanymi do Twoich możliwości.
  • Skorzystać z porad i wskazówek edukacyjnych ekspertów.

Pobierz bezpłatną aplikację już teraz:

Android
 iOS

Źródło: pacjent.gov.pl