Zamknij

Jak się rehabilitować w domu po COVID-19? Aktorzy nagrali niezwykły spot

16.02.2021
Aktualizacja: 16.02.2021 11:55

Krajowa Izba Fizjoterapeutów, we współpracy z WHO, przygotowała trzy filmy promujące samodzielną rehabilitację pacjentów po COVID-19. W rolę ozdrowieńców wcielili się znani aktorzy: Katarzyna Zielińska-Jaworska i Mirosław Zbrojewicz.

Ozdrowieniec
fot. Shutterstock

Filmy instruktażowe dla ozdrowieńców, promujące domową rehabilitację, powstały na podstawie poradnika do samodzielnej rehabilitacji po przebyciu COVID-19, opracowanego przez Biuro Regionalne WHO dla Europy.

- Zarówno osoby, które przeszły chorobę łagodnie, jak i te, które wymagały hospitalizacji, mogą doświadczać znacznego pogorszenia sprawności i samopoczucia. Kluczem do fizycznego, ale i emocjonalnego powrotu do zdrowia jest rehabilitacja - podkreśla dr Paloma Cuchí, przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce.

Scenariusz trzech filmów został przygotowany przez Dział Komunikacji i Marketingu KIF. W nagraniach wzięli udział znani aktorzy: Katarzyna Zielińska-Jaworska - aktorka teatralna i filmowa (m.in. "Jesteś Bogiem", "Pręgi", „BrzydUla”, „W głębi lasu”, „Diagnoza”, „M jak miłość”) oraz Mirosław Zbrojewicz - niezwykle popularny aktor, znany z wielu ról tzw. „twardych facetów” w filmach i serialach sensacyjnych i komediowych.

- Zależało nam na doborze aktorów reprezentujących różne generacje pacjentów. COVID-19 jest niestety chorobą wyjątkowo "demokratyczną" - wyjaśnił Wojciech Komosa, Kierownik Działu Komunikacji i Marketingu KIF.

Pozostałe dwa filmy instruktażowe oraz poradnik WHO, jak rehabilitować się po COVID-19 samodzielnie w domu, znaleźć można na stronie fizjoterapiaporusza.pl.

Źródło: kif.info.pl