Skuteczne sposoby na komary? Sprawdź!

Redakcja
07.07.2015 13:54

Ten mały i niepozorny owad potrafi popsuć całą przyjemność spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mowa jest o komarach, które szczególnie w porach letnich dają o sobie znać. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów, które pozwolą nam uwolnić się od tych natrętnych potworów.

Sposoby na komary, czym posmarowac ukąszenie komara.

Skuteczne sposoby na komary

Kto z nas nie lubi usiąść sobie wieczorem nad jeziorem, odpalić grilla i zjeść kiełbaskę? Brzmi jak nieziemska sielanka. Całą przyjemność z wieczornego relaksowania psują one! Małe, bzyczące i natrętne komary! Są wszędzie. W domu, pod namiotem, nad jeziorem, w lesie, a nawet na plażach. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym zapomnisz o istnieniu tych owadów, a spędzanie czasu latem na dworze stanie się prawdziwą atrakcją. 

Kocimiętka

Ten specyfik stosowany jest głównie, aby zwabić koty. Jednak zawarty w nim olejek eteryczny 10- krotnie bardziej odstrasza komary niż wszelkie dostępne środki w aptekach. Wystarczy delikatnie wetrzeć kocimiętkę w odkryte części ciała, a żaden natrętny owad nas więcej nie ukąsi. 

Tę leczniczą roślinę można hodować samemu. Należy ją tylko posadzić w doniczkach i postawić na parapecie. Dzięki temu komary nie wlecą nam również do mieszkania.  

Środki i preparaty medyczne na komary

W każdej aptece – szczególnie w okresie letnim – dostępne są wszelkiego rodzaju środki i preparaty odstraszające komary. Można je dostać pod różnymi postaciami: maści, sprayów lub sztyftów. Ceny takich specyfików wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych.  

Olejek z rozmarynu

Aby przygotować naturalny i skuteczny roztwór odstraszający komary, musimy zalać liście rozmarynu gorącą wodą. Kiedy roztwór wystygnie przelewamy go spryskiwacza i skrapiamy nim ciało. 

Rozmaryn można zastąpić także liśćmi pomidora lub bazylii.  

Pułapka na komary 

Aby zlikwidować i odstraszyć natrętne komary, możemy również skonstruować własną pułapkę. Do jej wykonania będzie nam potrzebna jedynie 1,5–litrowa butelka po wodzie mineralnej, woda, cukier i drożdże. Butelkę przecinamy na pół, a do jej środka wlewamy roztwór z rozpuszczonej wody, cukru i drożdży.  

Takie skuteczne sposoby na komary powinny choć trochę ulżyć w wieczornym relaksie na świeżym powietrzu.