Oceń
Badacze ze Szpitala Dziecięcego w Cincinnati po przeanalizowaniu wyników badań krwi najmłodszych pacjentów zauważyli, że najczęściej na uciążliwy ból głowy skarżyły się osoby, u których zaobserwowano niedobór niektórych witamin.
Po dokładnym przyjrzeniu się zebranym danym specjalistom udało się dostrzec, że istnieją w tym przypadku pewne różnice pomiędzy chłopcami a dziewczętami. Młodym kobietom najczęściej brakowało koenzymu Q10, a ich kolegom z kolei dostarczanej dzięki promieniom słonecznym witaminy D.
Wśród obu płci udało się natomiast zauważyć związek pomiędzy bólem głowy a niską zawartością ryboflawiny (witaminy B2) oraz kwasu foliowego.
Wiśnie - naturalna recepta na ból głowy
Naukowcom z Oregon Health & Science University udało się ustalić, że największa ilość substancji o działaniu przeciwzapalnym pochodzi z antocyjanów zawartych w wiśniach, które zawdzięczają im swój piękny, krwistoczerwony kolor.
Na Uniwersytecie w Luizjanie z kolei odkryto, że sok z wiśni może działać jak melatonina, zwana hormonem snu i zapobiega bezsenności. Jeśli będziemy go pić regularnie przed położeniem się do łóżka, możemy wydłużyć sen aż o 84 minuty w ciągu jednej nocy.
Muzyka na migrenę
Przy łagodnych bólach głowy niektórym może pomóc terapeutyczna moc dźwięków. Badania brytyjskich naukowców wykazały, że najlepsze efekty przynosi to wśród osób w wieku od 16 do 24 lat.
Sprawdźcie, czy taka częstotliwość dźwięków może Wam pomóc.
__
Redakcja Zdrowo Bardzo/π
Oceń artykuł