Zamknij

Boli Cię głowa? Może Ci brakować witamin

Monika Piorun
16.06.2016 17:33

Naukowcy przekonują, że częste migreny mogą mieć związek z deficytem witaminy D, B2 oraz koenzymu Q10. Zobacz jak pozbyć się cierpienia za pomocą naturalnych metod leczenia.

Naukowcy przekonują, że częste migreny mogą mieć związek z deficytem witaminy D, B2 oraz koenzymu Q10. Sprawdź, jak zwalczyć je naturalnymi metodami leczenia
fot. ---

Badacze ze Szpitala Dziecięcego w Cincinnati po przeanalizowaniu wyników badań krwi najmłodszych pacjentów zauważyli, że najczęściej na uciążliwy ból głowy skarżyły się osoby, u których zaobserwowano niedobór niektórych witamin.

Po dokładnym przyjrzeniu się zebranym danym specjalistom udało się dostrzec, że istnieją w tym przypadku pewne różnice pomiędzy chłopcami a dziewczętami. Młodym kobietom najczęściej brakowało koenzymu Q10, a ich kolegom z kolei dostarczanej dzięki promieniom słonecznym witaminy D.

Wśród obu płci udało się natomiast zauważyć związek pomiędzy bólem głowy a niską zawartością ryboflawiny (witaminy B2) oraz kwasu foliowego.

Wiśnie - naturalna recepta na ból głowy

Naukowcom z Oregon Health & Science University udało się ustalić, że największa ilość substancji o działaniu przeciwzapalnym pochodzi z antocyjanów zawartych w wiśniach, które zawdzięczają im swój piękny, krwistoczerwony kolor.

Na Uniwersytecie w Luizjanie z kolei odkryto, że sok z wiśni może działać jak melatonina, zwana hormonem snu i zapobiega bezsenności. Jeśli będziemy go pić regularnie przed położeniem się do łóżka, możemy wydłużyć sen aż o 84 minuty w ciągu jednej nocy.

Muzyka na migrenę

Przy łagodnych bólach głowy niektórym może pomóc terapeutyczna moc dźwięków. Badania brytyjskich naukowców wykazały, że najlepsze efekty przynosi to wśród osób w wieku od 16 do 24 lat.

Sprawdźcie, czy taka częstotliwość dźwięków może Wam pomóc.

__

Redakcja Zdrowo Bardzo/π