,

Trzylatek na parapecie na drugim piętrze. A wystarczyłoby 20 zł

19.05.2023
Aktualizacja: 19.05.2023 13:57

Trzylatek z Kielc w majowy poranek otworzył sobie okno i wyszedł na zewnętrzny parapet na drugim piętrze. Nagranie z tego zdarzenia mrozi krew w żyłach. Historia powinna odbić się szerokim echem wśród rodziców.

Dziecko w oknie
fot. Shutterstock

Trzylatek z Kielc wyszedł na parapet, gdy jego mama na chwilę weszła do łazienki. Była trzeźwa, aktualnie jest w ciąży. Dziecku na szczęście nic się nie stało, ale było o włos od tragedii. Takich historii jest rocznie mnóstwo.

Klamka do okna z kluczykiem

Piętnastomiesięczny chłopiec z Kielc, dwulatka z Warszawy, dwulatek z Bydgoszczy, trzylatek z Jastrzębia-Zdroju, trzylatka z Tłuszcza, czterolatka z Chodzieży, czterolatka z Sosnowca, siedmiolatek z Katowic - to tylko niektóre dzieci, które tylko w 2022 roku wypadły z okna. Nie wszystkie udało się uratować.

Część rodziców była w tym czasie pod wpływem alkoholu, inni - nie. Niektóre dzieci były w domu same, miały oglądać bajki, innym razem rodzic znajdował się w pokoju obok lub w łazience - jak pani z Kielc.

Nie oceniam. Kto ma dzieci, ten wie, a kto nie ma - z pewnością uwierzy na słowo - że nie sposób obserwować je w domu 24 godziny na dobę. Zaledwie kilka dni temu mogłam być w podobnej sytuacji.

- Mama, zobacz, jak on wysoko wszedł! - krzyknęła starsza córka z podziwem i to jest ten moment w życiu rodzica, gdy długość przedpokoju przemierza się jednym susem.

Synek przysunął sobie krzesło od biurka siostry, żeby pooglądać pracujące za oknem koparki. Nie ma jeszcze dwóch lat, nawet nie podejrzewałam, że może mieć tyle siły, żeby przesunąć biurowe krzesło. Okno oczywiście było zamknięte, ale kto wie...

Jeszcze tego samego dnia wymieniliśmy wszystkie klamki w oknach.

Radio ZET
fot. Radio ZET

Koszt takiej klamki z kluczykiem to niespełna 20 zł.

Proszę podać dalej.

logo Tu się dzieje