Co robić w Sylwestra z dzieckiem? 5 pomysłów na imprezę

Alicja Bartosiak
29.12.2022
Aktualizacja: 29.12.2022 09:22

Sylwester w domu z dzieckiem wcale nie musi być nudny. Jeśli dobrze go zorganizujesz, stworzysz maluchowi piękne wspomnienia. Sylwester to też dobra okazja do wzmocnienia więzi całej rodziny. Jak zaplanować ten dzień, żeby był ciekawy i dla dzieci, i dla dorosłych? Podpowiadamy.

Jak spędzić sylwestra z dzieckiem? 5 pomysłów
fot. Shutterstock
  1. Długi spacer
  2. Tańce, karaoke
  3. Seans filmowy
  4. Kapsuła czasu
  5. Gotowanie

Pożegnanie starego roku w towarzystwie dziecka może być dużo ciekawsze niż impreza w gronie dorosłych. To sprawdzone :-). Ważne jest odpowiednie przygotowanie: niech ten dzień będzie inny niż wszystkie. Nawet jeśli jesteście w domu, zadbaj o ozdoby: balony, serpentyny, zimne ognie, maski karnawałowe. Same przygotowania do zabawy sprawią dziecku ogromną radość. Ważne: Sylwestra z dzieckiem warto zacząć trochę wcześniej, najlepiej zaplanować coś ciekawego na cały dzień. Dziecku trudno wytrzymać do 12 w nocy, dlatego możesz też ogłosić nowy rok o 21 i położyć malucha spać.

Długi spacer

Nie musicie spędzać sylwestra w domu. Możliwe, że w najbliższej okolicy dzieje się coś ciekawego (spektakl teatralny, koncert). Wybierzcie się razem na dłuższy spacer, lodowisko czy sanki, jeśli pada śnieg. W większych miastach można wybrać się do sali zabaw. W wielu z nich tego dnia organizowane są specjalne, krótkie bale dla dzieci.

Tańce, karaoke

Zróbcie sobie domowy bal z karaoke i tańcami. Wcześniej możecie stworzyć wspólnie playlistę, którą wykorzystacie wieczorem. Niech znajdą się w niej zarówno ulubione piosenki dziecka, jak i Twoje. Na domowy bal możecie zaprosić znajomych i inne dzieci. Kinderbal ze znajomymi to dobra propozycja dla rodziców – dzieci będą bawiły się we własnym gronie, a Wy będziecie mogli porozmawiać.

Seans filmowy

Warto zadbać o chwilę wytchnienia podczas sylwestrowych szaleństw. Wybierzcie ciekawą  bajkę, której jeszcze nie widzieliście, zróbcie dobre przekąski i oglądajcie!

Kapsuła czasu

Jeśli spędzamy Sylwestra w małym gronie (np. mama, tata i dziecko), możemy pobawić się w kapsułę czasu. To specjalna puszka lub pudełko, do którego włożymy rzeczy, które są dla nas bardzo ważne. Taką kapsułę ukrywa się później np. w piwnicy czy ogródku i wyciąga za kilka lat. Taka wspólna “tajemnica” na pewno spodoba się maluchowi. To też dobry pomysł na zachowanie wspomnień.

Gotowanie

Dobrym pomysłem na wspólną zabawę może być wieczór kulinarny. Zastanówcie się, jakie danie lubicie najbardziej i przygotujcie je razem.

Pamiętaj: nie musisz urządzać dziecku spektakularnej zabawy w sylwestrową noc. Dla niego liczy się przede wszystkim to, że jesteście razem, a dzień jest inny niż wszystkie. Postarajcie się po prostu dobrze bawić robiąc to, co najbardziej lubicie.