Zamknij

Zabawki dla 3-latka! Podpowiadamy, które wybrać!

09.05.2019
Aktualizacja: 03.11.2022 13:24

Zabawki dla 3-latka powinny nie tylko bawić, ale także edukować! W tym wieku maleństwo intensywnie się rozwija i bardzo szybko się uczy! Warto to uwzględnić przed kupnem prezentu dla 3-latka!

Dzieci bawią się zabawkami.
fot. Shutterstock

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w wieku 3 lat uwielbiają zabawki edukacyjne! Ich ogromną zaletą jest to, że jednocześnie uczą i bawią! Jest to bardzo ważne, gdyż 3-letnie dziecko powinno rozwijać swoją koordynacje, nabywać nowe umiejętności, szkolić swoją mowę, wykazywać się logicznym myśleniem i przede wszystkim bawić! Koniecznie sprawdź, jakie zabawki polecane są dla 3-letnich dzieci!

Zabawki dla 3-latka: czym się kierować przy wyborze?

Kupując prezent dla 3-latka nie powinniśmy kierować się ceną! Najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha! Zabawka, która wybierzemy nie może stanowić dla dziecka żadnego zagrożenia! Przed ostatecznym zakupem, koniecznie upewnij się, czy posiada ona certyfikat CE, który wymagany jest w przypadku wprowadzenia zabawek na rynek europejski!

Warto pamiętać, że każda nowa zabawka wymaga na początku aktywnego udziału w zabawie rodzica, który nie tylko oceni, czy zabawka na pewno jest bezpieczna, ale także pokaże swojej pociesze jej możliwości oraz funkcje.

Kupując zabawkę dla 3-letniego dziecka warto uwzględnić także jego zainteresowania! Jeśli maluch uwielbia samochodziki, warto szukać prezentu, który w jakimś stopniu nawiązuje do motoryzacji.  

Zabawki dla 3-letniej dziewczynki i chłopca

Nie wszystkie zabawki dla dzieci w wieku 3 lat maja jeden, uniwersalny charakter. W wielu sklepach widzimy mocny podział ze względu na płeć. W tym wieku można już zauważyć, że dziewczynki chętniej bawią się lalkami, czy garnuszkami, a chłopcy np. samochodzikami.

Należy jednak pamiętać o tym, że nie zawsze tak jest! Jeżeli dziewczynka woli bawić się samochodami, a chłopiec plastikową kuchnią, nie można im tego zabraniać!

TOP 10 zabawek dla 3-latka

Przygotowaliśmy tu zestawienie 8 popularnych zabawek dla 3-latka. Są to głównie zabawki uniwersalne, które wspierają rozwój dziecka, uczą, bawią, a także wspierają jego rozwój manualny i pozytywnie wpływają na jego wyobraźnię i kreatywność.

Drewniana kuchnia

Drewniana kuchnia to świetna zabawka nie tylko dla dziewczynek! Z wielkim zafascynowaniem bawią się przy niej także chłopcy! Zabawka zachęca dziecko do edukacji i rozwija jego zmysły kulinarne! 

Interaktywny telefon

3-latki często zainteresowane są telefonami komórkowymi swoich najbliższych. Czemu nie sprawić im ich własnego?! Ta zabawka edukacyjna uczy angielskich liczebników, nagrywa i odtwarza wiadomości. Dodatkowo telefon ma wgrane piosenki!

Drewniana magnetyczna tablica

Drewniana tablica magnetyczna jest polecana dla dziewczynek i chłopców. Ta zabawka edukacyjna może pomóc w nauce liczenia i poznawania nowych słów. Rozwija także wyobraźnię i kreatywność dzieci!

Puzzle

Puzzle to propozycja dla dzieci w każdym wieku, także dla 3-latków. Piękne i kolorowe obrazki zachęcają do zabawy, która pozytywnie wpływa na rozwój dziecka!

Zabawka edukacyjna Hipcio

Ta edukacyjna zabawka jest dwujęzyczna! Po naciśnięciu stopy hipopotama, rozpoczyna się liczenie ciastek. Dodatkowo możemy usłyszeć inne dźwięki i melodie! 

Zestaw małego doktora

Jest to kolejna propozycja uniwersalnej zabawki. Dzieci bawiąc się zestawem małego doktorem rozwijają swoją zręczność, a także wyobraźnie. Dodatkowo najmłodsi uczą się samodzielnego myślenia i współpracy.

Klocki Lego

Klocki to świetna zabawka nie tylko dla chłopców, ale także dziewczynek. Nie tylko wspierają rozwój manualny najmłodszych, ale także uczą je logicznego myślenia. Zabawka jest całkowicie bezpieczna dla dzieci w wieku 3 lat!

Radiowóz

Niejeden małych chłopiec uwielbia bawić się w policjantów. Radiowóz będzie idealnym dodatkiem do tej zabawy!

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.