Przedszkola ostrzegają rodziców przed maskotką Huggy Wuggy. Co to takiego?
Huggy Wuggy to przerażająca maskotka, która staje się coraz bardziej popularna… wśród przedszkolaków. Kolejne placówki zakazują przynoszenia niebieskiego stwora na zajęcia i ostrzegają rodziców: Huggy Wuggy może mieć bardzo zły wpływ na rozwój malucha

Huggy Wuggy to z pozoru niewinny pluszak, który od jakiegoś czasu pojawia się w przedszkolach. Chociaż większość dzieci nie zdaje sobie sprawy, dlaczego stwór wygląda w ten sposób i skąd właściwie się wziął, rodzice powinni o tym wiedzieć.
Huggy Wuggy: zwyczajny pluszak?
Huggy Wuggy to potwór, który przytula tak mocno, że jego uścisk może zabić. Niebieski stwór z olbrzymią, czerwoną paszczą i kłami brudnymi od krwi ofiar wywodzi się z horror gry Poppy’s Playtime. Gra polega na przemieszczaniu się po zamkniętej fabryce zabawek, gdzie napotkać można różne stwory, w tym właśnie niebieskiego „pluszaka”. Gra jest przeznaczona dla użytkowników powyżej 12. roku życia.
Niestety, moda na pluszaka rozprzestrzenia się wśród kilkuletnich dzieci w przedszkolach, które absolutnie nie są gotowe na poznawanie makabrycznych horrorów tego typu. W niektórych przedszkolach ogłoszono już zakaz przynoszenia jakichkolwiek maskotek związanych z grami.Rodzice powinni zwrócić uwagę na zachowanie swoich dzieci. Możliwe, że dziecko wie, czym jest Huggy Wuggy, ponieważ mogło trafić na niego wśród rówieśników lub nawet oglądając bajkę… Niestety, filmiki z Huggy Wuggy w roli głównej są ogólnie dostępne, a w dodatku ich tytuły nie kojarzą się z horrorem.
Jak Huggy Wuggy może wpłynąć na rozwój dziecka?
O ile dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny w ogóle wiedzieć o grze, w której występuje Huggy Wuggy, możliwe, że posiadanie maskotki będzie wystarczającym pretekstem, by poznać jego historię. Może to zaburzać prawidłowy rozwój emocjonalny malucha. Kilkuletnie dziecko, które dopiero poznaje emocje i kształtuje swoją wrażliwość, nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od fikcji, tak jak dorosły. Przedstawianie mu przerażającego świata, gdzie zabić może uścisk maskotki, to groźne normalizowanie przemocy i brutalnych zachowań. Rozwój dzieci w najmłodszych latach życia w dużej mierze polega na naśladowaniu zachowań, które widzą. Dlatego należy kontrolować treści, z jakimi się stykają.
Źródło: facebook, 4funkids.pl