Obserwuj w Google News

Kwarantanna społeczna. W co się bawić z dziećmi w domu? [Zobacz film]

1 min. czytania
Aktualizacja 06.11.2020
15.03.2020 11:29
Zareaguj Reakcja

Kwarantanna społeczna to nie lada wyzwanie dla rodziców małych dzieci. Plastelina, puzzle, piasek kinetyczny mogą nie wystarczyć. Podpowiadamy, w co się bawić z dziećmi w domu.

W co się bawić z dziećmi w domu?
fot. Shutterstock

Dzieci przeważnie zostają w domu, gdy są chore. Trochę pośpią, poleżą, pooglądają bajki, posłuchają, jak rodzic czyta. A gdy są zdrowe? Wulkan energii ciężko opanować. Sprawdź, jak przetrwać kwarantannę społeczną z dziećmi w domu i nie zwariować.

Co to jest?

Do nieprzeźroczystego worka wrzucasz 10 drobnych przedmiotów. Dziecko losuje gadżet i przed wyjęciem z worka zgaduje, co to jest. Potem się zamieniacie. Teraz dziecko wybiera przedmioty, a ty losujesz.

Ekipa remontowa

Pakujecie do torby narzędzia: młotek, śrubokręt, pędzle (najlepiej wszystko miękkie, typu młotek z wypchanej skarpetki), bierzecie prowiant i ruszacie na wyprawę po domu w poszukiwaniu usterek. Niewątpliwie kilka się znajdzie.

Rodzinna sesja zdjęciowa

Wspólnie wybieracie motyw sesji (zwierzęta, postacie z bajek, moda) i robicie rodzinną sesję zdjęciową z samowyzwalaczem. Po zakończeniu kwarantanny społecznej kupicie album i wydrukujecie fotografie.

Piknik

Zakładacie kapelusze słoneczne, pakujecie kosz piknikowy, rozkładacie koc i udajecie, że to nie przymusowa kwarantanna społeczna w bloku, a długo oczekiwany piknik za miastem. Podstawą sukcesu tego pomysłu jest PRAWDZIWE jedzenie w koszyku.

Na ryby

Bierzecie magnes (na pewno jest w jakieś zabawce), robicie wędkę i wyruszacie na ryby nad sztuczny zbiornik w wannie. Protip: na magnes świetnie łowi się gwoździe, tylko uwaga, bo ostre, więc trzeba pilnować.

Więcej inspiracji znajdziecie na facebookowym profilu Fitness Home:

Powodzenia!

Źródło: FB Fitness Home