Zamknij

TOP 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Warszawie!

08.05.2019
Aktualizacja: 03.11.2022 13:26

Planujesz przyjazd ze swoim dzieckiem do Warszawy? A może mieszkacie w stolicy i brakuje już wam pomysłów na to, co zrobić w wolnym czasie?! Nie martw się! Atrakcji dla dzieci w warszawie jest wiele! Koniecznie sprawdźcie naszą listę z najciekawszymi propozycjami spędzenia wolnego czasu ze swoją pociechą w stolicy!  

Atrakcje dla dzieci w Warszawie
fot. Shutterstock

Atrakcji dla dzieci w Warszawie jest mnóstwo! Nasza stolica jest pełna miejsc dla najmłodszych, w których ciekawie i pożytecznie można spędzić czas. Przygotowaliśmy zestawienie TOP 10 miejsc, w których dzieci na pewno nie będą się nudzić! Atrakcje w Warszawie, które przygotowaliśmy łączą w sobie zabawę razem z edukacją!

Zobacz także: Najlepsze kołysanki dla dzieci razem z tekstem - sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, dlaczego śpiewanie maluszkowi przed snem jest tak ważne!

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Centrum Nauki Kopernik

Bardzo popularną atrakcją w Warszawie nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych jest Centrum Nauki Kopernik. W tym miejscu, odnajdzie się każdy, bez względu na wiek! Oferta centrum skierowana jest do młodszych dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Centrum Kopernika to bardzo niezwykłe miejsce, ale na jego zwiedzanie trzeba poświęcić kilka godzin. Nie tylko jakość prezentowanych ekspozycji, ale także ich rozmiar robią wrażenie. Dlatego odpowiednio wcześniej, zaleca się zaplanowanie wycieczki. Można to zrobić na stronie internetowej Centrum. Za dodatkową opłatą dostępne jest także Planetarium Niebo Kopernik. Dzięki specjalnemu projektorowi możemy zobaczyć około 20 milionów gwiazd.

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Zoo

Jedną z najpopularniejszych atrakcji dla dzieci w Warszawie jest Zoo. Jest to świetna okazja, żeby odpocząć od zgiełku miasta. W tym miejscu dzieci na pewno nie będą się nudzić, w końcu nie codziennie widzi się słonie, żyrafy, foki, lwy i szympansy .

W Warszawskim Zoo można zobaczyć także zwierzęta, których nie można obserwować w środowisku, między innymi: gołębiaki kasztanowate i oryksy szablorogie. Przychówki tych zwierząt zasilają specjalne programy, które przywracają te gatunki w naturze. 

Co roku w zoo można także oglądać nowonarodzone młode! Aktualnie są to: nosorożec indyjski, gepard, pampasowiec grzybiasty i oryks szablorogi. 

Atrakcje dla dzieci Warszawa: PGE Stadion Narodowy

Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci w Warszawie, szczególnie dla chłopców jest PGE Stadion Narodowy. Jest to największa arena sportowa w Polsce, którą można zwiedzić z przewodnikiem. Wycieczki na stadionie są organizowane codziennie. Można nich zobaczyć między innymi: szatnie znanych piłkarzy. Zimą na terenie narodowego rozkładane jest specjalne lodowisko dla dzieci.

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Multimedialny Park Fontann

Jest to ciekawa propozycja na letni piątkowy lub sobotni wieczór. Ta atrakcja w Warszawie jest całkowicie bezpłatna. Park Fontann położony jest przy lewym brzegu Wisły (u stóp Starówki).

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Park Trampolin Stacja Grawitacja

Z tej warszawskiej atrakcji mogą skorzystać nie tylko dzieci. W Stacji Grawitacji świetnie mogą się także bawić dorośli! Na terenie hangaru oprócz trampolin znajduję się także park linowy i ścianka wspinaczkowa.

Rodzice, którzy nie będą mogli skakać razem ze swoimi pociechami, mogą na nie poczekać w bistrze, z którego można podziwiać cały park. Bilety można zakupić na stronie internetowej lub na miejscu!

Atrakcje dla dzieci Warszawa: FLYSPOT

Niezapomnianą atrakcją dla dzieci w stolicy jest tunel aerodynamiczny FLYSPOT! Dzięki tej odlotowej atrakcji, twoje dziecko poczuje, jak to jest latać! W końcu, kto o tym kiedyś nie marzył?!  

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Dom Zagadek i Room Escape Warszawa

Dom zagadek swoim gościom oferuje gry, które polegają na tym, aby wydostać się z pokoju. Drogę ucieczki znajdziemy wtedy, kiedy rozwiążemy wcześniej przygotowane zagadki.

Poziom trudności dostosowany jest do wieku dzieci. Z tej atrakcji może także skorzystać młodzież. Dom Zagadek znajduje się na ulicy Zwrotniczej 6.

Kolejną atrakcją tego typu jest Escape Rooom Warszawa, który w swojej ofercie ma specjalne pokoje z grami dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi (dzieci 7-12 lat) do pokojów gier wchodzą razem z opiekunkami. Starsi bawią się samodzielnie. Rekomendowane pokoje dla najmłodszych to: Indiana, Rycerski i Muzeum Interactive. Z tej rozrywki można skorzystać w trzech lokalizacjach w Warszawie (ul. Inżynierska 1, Śniadeckich 1/15 i Marszałkowska 140). 

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Muzea

Wiele muzeów w Warszawie ma specjalnie przygotowane wystawy dla dzieci! Uwierz, że w tych miejscach twoja pociecha nie będzie się nudzić.

Szczególnie polecamy:

 • Muzeum Powstania Warszawskiego.
 • Muzeum Domków dla Lalek.
 • Stacja Muzeum.
 • Muzeum dla dzieci im. Janusza Korczaka.
 • Muzeum Narodowe.
 • Muzeum Wojska Polskiego.
 • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Manufaktura Cukierków

W tym miejscu nie tylko kupicie pyszne łakocie, ale także zobaczycie, jak powstają! Do wyboru jest aż 150 wzorów i 80 smaków cukierków!

Osoby indywidualne w specjalnym pokazie mogą wziąć udział tylko w weekend. Od poniedziałku do piątku, pokazy są tylko dla grup zorganizowanych.

Atrakcje dla dzieci Warszawa: Teatry

Fenomenalną atrakcją dla dzieci w Warszawie jest obejrzenie spektaklu dla najmłodszych. W niektórych teatrach dla dzieci, organizowane są także szkolenia i warsztaty teatralne. To świetna propozycja dla dzieci, które marzą o tym, aby kiedyś wystąpić na dużej scenie.

Jeśli chcesz wybrać się z dzieckiem do teatru, szczególnie polecamy:

 • Teatr Guliwera,
 • Teatr Imka,
 • Teatr Syrena,
 • Teatr Małego Widza,
 • Teatr Baj,
 • Teatr Maskarada dla dzieci.

Co zwiedzić w Warszawie z dziećmi?

W Warszawie jest także wiele miejsc, które warto zwiedzić z dzieckiem. Wyjątkowe punkty na mapie Warszawy to przede wszystkim:

 • Stare Miasto,
 • Rynek z Syrenką.
 • Zamek Królewski,
 • Park Ujazdowski,
 • Łazienki Królewskie,
 • Barbakan,
 • Pomnik Małego Powstańca,
 • Ogród Saski,
 • Ogród na dachu BUW-u.

Zobacz także: Najlepsze bajki dla dzieci. TOP 100