,

3-latek utopił się w wiaderku. Koszmarny finał niewinnej zabawy

10.05.2023 16:02

Do utonięcia może dojść nawet podczas niewinnej zabawy, wystarczy niewielka ilość wody. W Wietnamie utonął 3-letni chłopiec, który przewrócił się i wpadł głową do wiaderka. 

Dziecko w szpitalu
fot. Shutterstock

Wietnamski portal Đời Sống Pháp Luật (Life and Law Magazine) opisał tragedię rodziny, która straciła dziecko w przerażającym wypadku. 3-latek z Long An przewrócił się podczas zabawy i zanurzył głowę w wiadrze z wodą. Gdy rodzina znalazła chłopca, maluch nie dawał oznak życia.

Bliscy chłopca powiedzieli, że chłopczyk dostał w prezencie pistolet na wodę. Do wiadra o wysokości ok. 50 centymetrów wlano wodę, by 3-latek mógł samodzielnie napełniać zabawkę. Dziecko zostało znalezione w pozycji leżącej z głową w wiadrze, blade i nieruchome. Chłopca natychmiast wyciągnięto, osuszono, twarz ochlapano wodą, a ciało ogrzewano przy ogniu. Około 15 minut później dziecko zostało przetransportowane do miejscowego szpitala w stanie sinicy, bez wyczuwalnego pulsu i ciśnienia krwi. Lekarze przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową i zaintubowali chłopca. Walka o życie 3-latka trwała przez kilka dni, jednak dziecka nie udało się uratować.

Doktor Phuong, który zajmował się chłopcem, poinformował, że pierwsza pomoc w przypadku podtopienia obejmuje podjęcie resuscytacji na miejscu zdarzenia. Specjalista ostrzegł, by rodzice nie wykonywali zbędnych czynności pierwszej pomocy, takich jak chlapanie wodą, rozgrzewanie dzieci, ponieważ tracą czas na udzielenie dziecku specjalistycznej pomocy.

logo Tu się dzieje