Zamknij

Kobieta urodziła gigantyczne dziecko. Chłopiec ważył ponad 7 kg

23.01.2023 10:19

W Brazylii przyszło na świat niezwykłe dziecko. Chłopiec po urodzeniu ważył ponad 7 kilogramów, czyli tyle, ile kilkumiesięczne niemowlę. 

Hospital Padre Colombo/Facebook
fot. Hospital Padre Colombo/Facebook

Brytyjski "The Mirror" opisuje historię niezwykłego dziecka. Angerson Santos przyszedł na świat przez cesarskie cięcie w szpitalu Padre Colombo w Parintins w stanie Amazonas (Brazylia) w środę, 18 stycznia. Jego mama – 27-letnia Cleidiane Santos dos Santos – odwiedziła szpital z powodu rutynowej konsultacji położniczej. Jednak lekarze szybko zdali sobie sprawę, że chłopiec jest zbyt duży, by kobieta mogła donosić ciąże i urodzić siłami natury. Zdecydowano się wykonać cesarskie cięcie następnego samego dnia.

Po urodzeniu Angerson ważył 7,328 kg i mierzył 59 centymetrów. Przebywa w inkubatorze, ale jest w stabilnym stanie, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Wszystko wskazuje na to, że zostanie niedługo wypisany do domu. Chłopiec jest tak duży, że nie pasują na niego ubranka, które kupili rodzice. Szpital rozpoczął zbiórkę pieniędzy, aby pomóc rodzinie.

Angerson pobił poprzedni rekord stanu Amazonas ustanowiony przez Pedro Aluizio, który urodził się w Parintins w 2014 roku, ważąc 6,74 kg i mierząc 57 centymetrów. Według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższym dzieckiem w historii był chłopiec urodzony przez Sig. Carmelinę Fedele w Aversa we Włoszech, we wrześniu 1955 roku. Chłopiec ważył 10,2 kg.