Obserwuj w Google News

Kobieta zjadła sushi od razu po porodzie. Internauci oburzeni

2 min. czytania
06.10.2023 13:02
Zareaguj Reakcja

Pewna kobieta opublikowała w sieci krótki film, na którym widać, jak spożywa sushi od razu po porodzie, w szpitalnej sali. Internauci byli bezlitośni: zarzucili młodej mamie brak odpowiedzialności. Czy można jeść sushi podczas karmienia piersią?

Kobieta zjadła sushi od razu po porodzie. Internauci oburzeni
fot. instagram.com/patricianeisfuhr/screen

Patricia to młoda mama, która relacjonuje na instagramie uroki macierzyństwa. Chociaż kobieta ma wielu obserwatorów, którzy bardzo doceniają treści, jakie publikuje, tym razem było inaczej. Ostatni film to relacja z porodówki. Kobieta nagrała swoją pierwszą kolację po narodzinach malucha: na nagraniu możemy zobaczyć, jak młoda mama ze smakiem zjada sushi. Kobieta wywołała burzę: obserwujący komentują, że takie zachowanie jest niezgodne z zaleceniami lekarzy i może zaszkodzić dziecku. Jak piszą:

  • Dawniej nasze babcie i mamy bardziej uważały na jedzenie poporodowe. Zła dieta może powodować infekcje w organizmie, który powoli dochodzi do siebie.
  • Mieszkam w USA i tu lekarze radzą, by nie jeść sushi, surowych ryb i mięsa.

Czy po porodzie można zjeść sushi? Wyjaśniamy

Na surowe jedzenie należy uważać przede wszystkim w okresie ciąży. Obecnie specjaliści uważają, że w czasie karmienia piersią kobieta może zjeść praktycznie wszystko. Oczywiście ważne jest zachowanie rozsądku i unikanie używek. Jeśli chodzi o jedzenie ryb, najlepsze będą te poddane obróbce termicznej. Jeśli młoda mama ma ochotę na sushi, najlepiej wybrać zestaw z pieczoną rybą czy warzywami. Należy unikać produktów pochodzących z niepewnych źródeł.

– Ryby są dobrym źródłem białka, jodu i kwasów omega – 3. Ważne jest jednak, aby przyrządzać je w bezpieczny sposób. Dokładnie gotuj owoce morza. Te, które są surowe mogą zawierać pasożyty lub bakterie, w tym Listeria – wyjaśnia dietetyczka, Agnieszka Szmurło.