Obserwuj w Google News

Ciąża z zaskoczenia. "Nie miałam brzuszka, mdłości i zachcianek"

2 min. czytania
31.01.2023 16:24
Zareaguj Reakcja

Kobieta dowiedziała się o tym, że jest w ciąży, gdy zaczęła rodzić. Twierdzi, że nie miała wyraźnego ciążowego brzuszka, mdłości ani zachcianek. Miała 18 lat i nie podejrzewała ciąży. Pewnego dnia obudziła się w mokrej pościeli i z bólem brzucha, tego samego dnia urodziła córkę.

Noworodek
fot. Shutterstock

Brytyjski "DailyMail" opisuje historię kobiety, która odkryła, że jest w ciąży, gdy zaczęła rodzić. 18-latka twierdzi, że nie miała żadnych objawów. "Obudziłam się wcześnie i myślałam, że się zmoczyłam. Zwijałam się z bólu" - wspomina Bri Blanton z Południowej Karoliny. Trafiła do szpitala, gdy miała pięć centymetrów rozwarcia. Tego samego dnia urodziła dziewczynkę, Oakleigh.

- Powiedziałam moim przyjaciołom, że mam dziecko, a oni mówili: "Ale nie byłaś w ciąży w zeszłym tygodniu". Nie mogli w to uwierzyć - powiedziała w wywiadzie nastolatka. Jej rodzina również niczego nie zauważyła. Podobno w ósmym miesiącu ciąży kobieta spędzała czas na plaży, miała na sobie bikini i nikt nie miał podejrzeń. Przez całą ciążę czuła się bardzo dobrze, prowadziła aktywny tryb życia - jeździła konno, łowiła ryby i polowała. W pewnym momencie wykonała także test ciążowy, który wskazał negatywny wynik. Kobieta nie przybrała też dużo na wadze. Bez problemu zmieściła się w sukienkę kupioną na bal maturalny, a według jej obliczeń, była wtedy w piątym miesiącu ciąży.

Gdy pewnego dnia o 4:30 nad ranem obudziła się w mokrej pościeli, zwijając się z bólu, nie podejrzewała, że jest w ciąży. Po przybyciu do szpitala została zbadana przez położną, która stwierdziła, że zaczął się poród. 18-latka wspomina, że potrzebowała kilku godzin, by otrząsnąć się z szoku, ale szybko poczuła instynkt macierzyński i była szczęśliwa, widząc swoją córkę.

Nie wiadomo, czy kobieta miała problemy z menstruacją, czy przez dziewięć miesięcy miała krwawienia, czy też menstruacja się zatrzymała. Nie wyjaśnia też, czy czuła ruchy dziecka.