Obserwuj w Google News

Kalkulator wagi płodu

2 min. czytania
Aktualizacja 24.06.2022
13.12.2020 18:08
Zareaguj Reakcja

Kalkulator wagi płodu w szybki i prosty sposób poda uśrednioną wagę dziecka w poszczególnych tygodniach ciąży. Koniecznie go wypróbuj!

Każda przyszła mama codziennie obserwuje, jak powiększa się jej ciążowy brzuszek i zastanawia się, jak do tego czasu urosło jej maleństwo. Dzięki naszemu kalkulatorowi wagi płodu, szybko dowiesz się, ile przytyło twoje dziecko.

Kalkulator wagi płodu – jak działa?

Aby poznać uśrednioną wagę swojego dziecka, wystarczy, że do kalkulatora wagi płodu wpiszesz tydzień ciąży, w którym się znajdujesz lub podasz datę ostatniej miesiączki. Należy jednak pamiętać, że każdy maluszek ma swoje tempo wzrostu. Nie ma stałych, ścisłych wartości, które określają wagę oraz miarę płodu w danym tygodniu ciąży. Warto dodać, że nawet badanie USG podaje tylko wartości przybliżone.

Waga płodu – dlaczego warto ją znać?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma stałych wartości, które ściśle określają wagę płodu. Jednak przy dużych odchyleniach od „przyjętych norm” można mówić o komplikacjach. Obliczona za pomocą naszego kalkulatora wagi płodu waga maluszka umożliwia zebranie większej ilości informacji dotyczących rozwoju płodu w konkretnym tygodniu ciąży. Rodzice mogą stale obserwować rozwój swojego dziecka.

Waga przyszłej mamy a waga dziecka

Spory przyrost masy ciała u kobiety w ciąży nie zawsze oznacza, że dziecko jest duże. Przyszła mama nie zawsze ma wpływ na wagę urodzeniową, jaką jej maleństwo będzie miało w przewidywanym terminie porodu. To, czy dziecko będzie większe lub mniejsze, zależy od wielu innych czynników. Są to między innymi:

Przyszła mama ma jednak spory wpływ na to, by dziecko nie urodziło się z niedowagą. Aby do tego nie doszło, ciężarna musi zrezygnować z palenia papierosów, ograniczyć stres, odpowiednio się odżywiać, a wszystkie leki oraz witaminy powinna przyjmować po konsultacjach z lekarzem prowadzącym ciążę.

To ci się może przydać:

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Zdrowie Radio ZET na Facebooku!