Obserwuj w Google News

Domowe sposoby na mdłości – pozbądź się ich naturalnie

Aleksandra Supryn
2 min. czytania
23.02.2016 17:26
Zareaguj Reakcja

Mdłości to dolegliwość, która zdarza się zarówno po zjedzeniu czegoś nieświeżego, jak i po przejedzeniu. Co więcej, bardzo często zwiastuje ona, że na horyzoncie niedługo mogą pojawić się inne problemy natury gastrycznej  – wymioty czy biegunka.

Poranne mdłości - jak się ich pozbyć? Domowe sposoby na mdłości

Po naturalne sposoby na nieprzyjemne powinny sięgnąć również kobiety w ciąży, cierpiące na poranne mdłości. Stosowanie roślin i przypraw daje większą gwarancję, że nie pojawią się żadne niepożądane efekty.  

Co będzie najlepszym sposobem?

Imbir

Przyprawa ta od wielu, wielu lat uważana jest za bezpieczny środek na mdłości. Bez obaw mogą używać go kobiety w ciąży – na pewno nie będzie powodować żadnych skutków ubocznych.

Jak go używać? Możesz zrobić napar – do wrzątku wrzuć 2-3 plasterki świeżego imbiru, dodaj łyżeczkę miodu i wciśnij trochę cytryny. Poczekaj chwilę i wypij, kiedy napój będzie jeszcze gorący.

Innym pomysłem jest po prostu żucie kawałka imbiru lub picie napoju imbirowego – pamiętaj jednak, aby wybierać ten najbardziej naturalny, bez dużej ilości sztucznych dodatków.

Cytrusy

Orzeźwiający zapach cytrusów pomaga wielu osobom, które zmagają się z mdłościami. Najlepiej sięgnąć po cytryny, limonki i mandarynki.

Jak ich używać? Po prostu zdrap z owocu skórkę lub przekrój go na pół i wdychaj zapach.

Możesz również użyć olejku eterycznego o zapachu któregoś z cytrusów. Wlej go do dyfuzora, skrop nim poduszkę albo wlej odrobinę do kominka, pod którym zapalisz świeczkę.

Skuteczne może być również picie wody z cytryną.

Mięta

Mięta to kolejny bardzo skuteczny środek na mdłości, który używany był już lata temu. Działa podobnie jak cytryna – jej orzeźwiający zapach pomaga pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych.

Jak jej używać? Zrób sobie herbatę miętową – kup gotową mieszankę lub po prostu wrzuć do zwykłej herbaty (najlepiej zielonej) kilka lekko zmiażdżonych listków mięty.

Skuteczne będzie również żucie liści lub wdychanie zapachu olejku eterycznego o miętowym zapachu.

Świeże powietrze

Nie ma nic lepszego niż świeże powietrze. Jeśli czujesz, że coś dzieje się z Twoim żołądkiem – wyjdź na zewnątrz. Kilka-kilkanaście bardzo głębokich oddechów na pewno pomoże. 

___

ZdrowoBardzo / AS