,

Prof. Szaflik uratuje wzrok fanki Popka, która wytatuowała sobie oczy?

Monika Piorun
21.12.2017 17:54

Zrobiła tatuaż oka, by upodobnić się do...Popka. Omal nie straciła wzroku. O kontrowersyjnej historii Anoxi_Crime, czyli 22-letniej Aleksandry S. z Wrocławia było niedawno bardzo głośno. Wybitny okulista - prof. Jerzy Szaflik - podjął się heroicznej próby przywrócenia częściowej zdolności widzenia fance, która chciała wyglądać jak jej idol.

Anoxi_Crime/Instagram.com; prof. Jerzy Szaflik
fot. ---

Oko w oko z... tatuażem

Kilka miesięcy temu Polakami wstrząsnęła historia 22-letniej Aleksandry S. - fanki Popka, która chciała się do niego upodobnić robiąc tatuaż oczu zmieniający kolor białek gałki ocznej na czarny. Skutki wstrzyknięcia tuszu okazały się tragiczne.

Dziewczyna straciła wzrok w jednym oku, w drugim doszło zaś do zmian, które przez wielu lekarzy były określone jako nieodwracalne. Młoda kobieta mogłaby być okaleczona do końca życia, gdyby nie pomoc znanego okulisty, który zaoferował jej bezpłatny zabieg.

PrzeczytajFanka Popka wytatuowała sobie oczy i... straciła wzrok!

Zobacz także

Jest szansa na częściowe odzyskanie wzroku!

Prof. Jerzy Szaflik z Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Warszawie podjął próbę ratowania resztek zdolności widzenia fanki Popka. Nieudany zabieg wstrzyknięcia tuszu do gałek ocznych spowodował u niej szereg problemów. Dotychczasowe wyniki badań lekarskich potwierdziły u niej m.in. jaskrę i zaćmę.

Dziewczynie grozi całkowita ślepota. Zdaniem prof. Szaflika jest jednak szansa na zatrzymanie procesu degeneracji jej oczu i umożliwienie jej przynajmniej częściowej zdolności widzenia. Ekspert zaprosił 22-latkę  do Warszawy na bezpłatne badania i ewentualną operację, która ma pomóc jej odzyskać wzrok.

lekarz
fot.

fot. prof. Jerzy Szaflik/Anoxi_Crime@instagram.com (profil publiczny)

Tatuaż + oczy = kłopoty

- To tragiczna sprawa. Wzroku powinniśmy strzec jak przysłowiowego oka w głowie – mówi prof. J. Szaflik ostrzegając, że tatuaż oczu to niezwykle ryzykowna sprawa:

- W przypadku gałek ocznych nie wolno dokonywać żadnych eksperymentów kosmetycznych czy jakichkolwiek innych. Trzeba nieustannie kontrolować wzrok i leczyć oczy, jeśli wystąpią jakieś nieprawidłowości. Oczy są naszym największym skarbem. Zawsze trzeba o tym pamiętać - przekonuje specjalista.

- Tylko cud może przywrócić mi sprawność – nie ukrywa obaw pani Aleksandra. Rokowania lekarzy w jej przypadku były dotąd bardzo pesymistyczne. Wielu okulistów sugerowało, że komplikacje po nieudanym zabiegu, mogą być nieodwracalne. Wkrótce okaże się, czy uda się jej odzyskać zdolność widzenia.

Zobacz także

Zobacz także

______

zdrowie.radiozet.pl/π