,

Szokujący finał erotycznej zabawy. Strażacy użyli piły elektrycznej

18.05.2023 13:48

Niektóre zabawy erotyczne mogą mieć groźny finał, zwłaszcza gdy w grę wchodzi alkohol. Australijczyk, chcąc wydłużyć erekcję, założył na członka aż 9 metalowych pierścieni. Upojony alkoholem zapomniał o gadżetach i zasnął, a gdy się obudził, jego genitalia były w strasznym stanie. Konieczna była interwencja straży pożarnej.

Straż pożarna
fot. Shutterstock

44-latek z Australii używał metalowych pierścieni do wspomagania erekcji podczas stosunku płciowego, gdy znajdował się pod wpływem alkoholu. Po zakończeniu igraszek nie zdjął jednak pierścieni, a zasnął i obudził się 3 godziny później z silnym bólem i obrzękiem uwięzionego w metalowych obręczach prącia i moszny. 

W chwili zgłoszenia się na oddział ratunkowy odczuwał znaczny ból i niepokój, co wymagało dożylnego podania opioidów przeciwbólowych. Mężczyzna zaprzeczył, by miał historię przyjmowania narkotyków. Podczas badania odczuwał ból, ale parametry życiowe mieściły się w granicach normy. 9 metalowych pierścieni o średnicy około 1 cm mocno otaczało podstawę prącia we wzwodzie i mosznę. Genitalia były tkliwe i obrzęknięte z zasinieniami i rumieniem.

Urology Case Reports

Urology Case Reports

‧ fot. Urology Case Reports

Początkowe próby przecięcia pierścieni przecinakami do śrub zakończyły się niepowodzeniem. Potrzebna była pomoc lokalnej straży pożarnej w celu uzyskania odpowiedniego elektronarzędzia zdolnego do przecięcia pierścieni ze stali nierdzewnej. Znaleziono elektryczną piłę tarczową. Tkanki znajdujące się pod spodem zabezpieczono szpatułką do języka i gazą. Aby uniknąć uszkodzeń termicznych, podczas cięcia pierścieni puszczano chłodną sterylną sól fizjologiczną. Wszystkie dziewięć metalowych pierścieni usunięto z powodzeniem. Następnie wykonano cystoskopię, która ujawniła podrażnioną błonę śluzową cewki moczowej, dlatego mężczyźnie założono cewnik na następne 7 dni. Pacjent nie wymagał już interwencji lekarskiej. Zgłosił jednak łagodne zaburzenia erekcji po 2 miesiącach od zdarzenia.

Eksperci ostrzegają, że stosowanie tego typu gadżetów wywołuje efekt "przyduszania" członka. Prowadzi to do przedłużonego zastoju żylnego, czego efektem jest utrudnienie drenażu limfatycznego. W miarę utrzymywania się obrzęku wzrasta ciśnienie wewnątrz tkanek prącia, co prowadzi do martwicy niedokrwiennej tkanek. Z czasem, jeśli ciała obce nie zostaną usunięte, może dojść do nieodwracalnego uszkodzenia prącia i konieczności jego amputacji.

Źródło: Penile strangulation due to metallic foreign body; A rare case report highlighting effective management strategies for clinicians - Gerard Bray (Gold Coast University Hospital, 1 Hospital Boulevard, Southport, Queensland, Australia), Arya Bahadori, William Yaxley, Nicholas Rukin (Redcliffe Hospital, Anzac Avenue, Redcliffe, Queensland, Australia). Urology Case Reports, Volume 46, January 2023, 102314.

Logo radiozet Dzieje się