Obserwuj w Google News

Potrójne "złamanie" penisa. Szokujący finał miłosnych igraszek

2 min. czytania
25.05.2023 18:07
Zareaguj Reakcja

Seks bywa niebezpieczny. Jeden gwałtowny ruch i można doznać poważnego urazu. Pewien mężczyzna przekonał się o tym na własnej skórze, gdy podczas stosunku usłyszał głośny trzask. Z ogromnym bólem zgłosił się na pogotowie, gdzie rozpoznano "złamanie penisa" w aż trzech miejscach. 

International Journal of Surgery Case Reports
fot. International Journal of Surgery Case Reports

36-letni mężczyzna z Tanzanii zgłosił się do ośrodka zdrowia z dolegliwościami bólu, obrzęku prącia i krwi w cewce moczowej, które utrzymywały się przez 5 godzin. Pacjent powiedział, że podczas stosunku płciowego ze swoją partnerką usłyszał nagły trzask, gdy członek wysunął się i uderzył w żeński obszar krocza. Po tym nastąpiła szybka utrata erekcji, ból, krew w cewce moczowej i obrzęk prącia. Mężczyzna udał się do pobliskiego ośrodka zdrowia, gdzie podano mu środki przeciwbólowe i skierowano na badania.

USG wykazało pęknięcie naczynia krwionośnego w ciałach jamistych, a rezonans magnetyczny potwierdził rozdarcie osłonki białawej, ciała carvenosa i ciała gąbczastego. Skan wykazał również częściowe rozdarcie cewki moczowej i obrzęk. Pomimo braku kości w prąciu urazy te określane są jako "złamanie" członka.

Pacjenta zabrano na pilną operację urologiczną. Mężczyzna został wypisany do domu w trzeciej dobie po operacji. Cewnik usunięto po 21 dniach. Pół roku po operacji mężczyzna zgłosił się na badania kontrolne i poinformował, że wznowił życie seksualne bez żadnych trudności. Nie odnotowano powikłań.

International Journal of Surgery Case Reports

International Journal of Surgery Case Reports

‧ fot. International Journal of Surgery Case Reports

Źródło: Triple penile fracture: A rare case report and review of literature - Bartholomeo Nicholaus Ngowi, Frank Bright, Ester Lazaro, Jay Lodhia, Mathias Kimolo, Orgeness Jasper Mbwambo. International Journal of Surgery Case Reports, Volume 106, May 2023, 108245.