,

Pomyliła klej z kroplami do oczu. "Nagroda dla idiotycznej osoby"

09.06.2023 14:25

Drobna pomyłka może być bardzo kosztowna. Kobieta przyznała, że pomyliła klej do paznokci z kroplami do oczu. Po zaaplikowaniu mocnego kleju powieki natychmiast skleiły się, pojawił się ból i uczucie pieczenia. Konieczna była interwencja medyków.

TikTok/mamaeversole
fot. TikTok/mamaeversole

Jennifer Eversole z Santa Rosa w USA wyjęła z komody butelkę z klejem do paznokci, którą położyła wcześniej obok kropli do oczu i zaaplikowała zawartość pojemnika prosto do oka. Szybko zorientowała się, że popełniła błąd, bo lewe oko było całkiem sklejone. Matka sześciorga dzieci została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze otworzyli jej oko i usunęli "superglue".

Na jednym z nagrań zamieszczonych na TikToku, powiedziała: "Cóż, zrobiłam to. Wygrałam nagrodę dla najbardziej idiotycznej osoby. Nie uważałam, a teraz mam zaklejone oko. Czuję się po prostu głupio." Kobieta opisała, że po zaaplikowaniu kleju poczuła intensywne pieczenie. Szybko zamknęła oko, dzięki czemu większa ilość kleju pozostała na powiece. Następnie wezwała karetkę.

W szpitalu lekarze nałożyli na sklejoną powiekę maść z antybiotykiem, by zapobiec zakażeniu i rozpuścić klej. Po pewnym czasie podważyli powiekę i ocenili stan oka. Na szczęście nie doszło do trwałego uszkodzenia gałki ocznej. Amerykanka codziennie nakładała maść, by rozpuścić pozostałość kleju, musiała też nosić specjalną przepaskę ochronną na oko. Niestety, nawet po oczyszczeniu oka z kleju, jej wzrok wciąż był "rozmyty". Lekarze twierdzą, że po pewnym czasie jakość widzenia wróci do normy.

Kobieta z Santa Rosa nie jest jedyną osobą, która popełniła ten błąd. W 2022 roku 22-letnia Lyd opisała podobny incydent. Kobieta obudziła się w środku nocy, sięgnęła po krople do oczu, ale zamiast butelki z kroplami wzięła klej. W tym przypadku konieczne było rozdzielenie powiek za pomocą metalowego narzędzia, ponieważ klej nie chciał się rozpuścić.

Badanie przeprowadzone w 2012 roku, opublikowane na łamach "International Journal of Ophthalmology" wykazało, że przypadki pomylenia kleju z kroplami do oczu zdarzają się regularnie. Do szpitali trafiają pechowi pacjenci ze sklejonymi powiekami, ale do tej pory nie zarejestrowano przypadków, w których doszło do trwałego uszkodzenia oczu.

logo Tu się dzieje