,

Ciężarna kobieta, za radą znachora, wbiła sobie gwóźdź w głowę. Powód zaskakuje

21.03.2023 08:57

Ciężarna kobieta z Pakistanu trafiła do szpitala z 5-centymetrowym gwoździem w głowie. Przedmiot miał jej “przynieść szczęście” dotyczące potomstwa, dlatego postanowiła zaryzykować własnym życiem. 

Ciężarna kobieta wbiła sobie gwóźdź w głowę
fot. Shutterstock

Brytyjski Dailymail opisuje makabryczną historię, która wydarzyła się w Pakistanie. Pewna młoda kobieta zaszła w czwartą ciążę, jednak obawiała się, że znów wyda na świat córkę.  Ciężarna była szantażowana przez męża, który postawił jej warunek: jeśli urodzi mu kolejną córkę, odejdzie od niej. Postanowiła zrobić wszystko, by temu zapobiec. W tym celu udała się do lokalnego uzdrowiciela i poprosiła o radę. Znachor zalecił jej, by jak najszybciej wbiła w głowę gruby gwóźdź. Podobno nie była pierwszą “pacjentką” znachora. Według plotek, z usług uzdrowiciela już wcześniej korzystała inna kobieta, której udało się urodzić syna, mimo że badanie USG wskazywało na dziewczynkę.

Ryzykowała zdrowiem i życiem

Rytualny zabieg, podczas którego kobieta miała śpiewać tradycyjne pieśni, skończył się tragicznie. Kobieta wylądowała z bólem i krwawieniem w szpitalu Lady Reading w Peszawarze. Personel medyczny, po przeprowadzeniu zabiegu, wyjaśnił, że kobieta nie byłaby w stanie sama wbić sobie gwoździa na taką głębokość (5 cm). Dzięki skomplikowanej operacji udało się wyciągnąć gwóźdź - na szczęście nie doszło do poważnych komplikacji.

Historia zszokowała cały Pakistan: tajemniczy znachorem bardzo szybko zainteresowała się policja, jednak jak dotąd nie udało się go złapać. Służby uważają jednak, że uzdrowiciel mógł skrzywdzić wiele innych kobiet.

Logo radiozet Dzieje się