Chirurg ujawnia najdziwniejsze przedmioty, które usuwał z rąk

20.01.2023 15:58

Amerykański chirurg ortopeda ujawnił w mediach społecznościowych listę najdziwniejszych przedmiotów, które usuwał z ludzkich ciał podczas operacji. Specjalista nagrywa filmy na TikToku i opowiada, jak wygląda jego praca. 

hand.doc/ TikTok
fot. hand.doc/ TikTok

Nick Pappas (hand.doc) z Nowego Orleanu pracuje w prywatnym szpitalu i prowadzi kanał na TikToku, gdzie dzieli się doświadczeniami z pracy chirurga. Specjalista opublikował wideo, na którym wylicza najdziwniejsze przedmioty, które kiedykolwiek usuwał z ludzkich rąk. Powiedział, że najczęściej są to śruby i fragmenty pocisków - ich usunięcie zajmuje ok. 30 minut. 

Najdziwniejsze przedmioty, które usuwał chirurg to:

  • śruby,
  • kolce jeżowców,
  • amunicję.

- Jeśli chodzi o rzeczy, które usunąłem – wszystko, ale od czasu do czasu coś mnie zaskoczy - przyznał chirurg. Pewnego razu usuwał kolce jeżowców po tym, jak pacjent upadł na jedno ze stworzeń. Kolce wbiły się aż do kości. Inny pacjent przybył do specjalisty z drutem elektrycznym przyczepionym do rąk.

Nick Pappas przyznał też, że usunął szkło, igły do szycia i haczyki na ryby, a także dodatkowe palce, guzy i pierścienie, na których zarosła skóra. Chirurg wykonuje też przeszczepy dłoni, przeszczepia palce ze stóp w miejsce palców ręki. 

Na jednym z nagrań chirurg opowiada, że pewnego razu w szpitalu pojawił się pacjent z ręką opuchniętą jak balon z powodu ukąszenia węża. - Wszystkie pielęgniarki wariowały, ponieważ facet miał ukąszenie węża, pojemnik i martwego węża, którego przyniósł ze sobą - wspomina specjalista.