Obserwuj w Google News

Przez pandemię wpadł w alkoholizm. Teraz ostrzega

1 min. czytania
Aktualizacja 05.11.2020
26.08.2020 12:12
Zareaguj Reakcja

Koronawirus dopadł go nie dosłownie, ale pośrednio. Teraz ostrzega przed długofalowym skutkiem pandemii, jakim może być choroba... alkoholowa.

Koronawirus a alkoholizm
fot. Shutterstock

Na początku 2020 roku Chris McLone, kierownik sprzedaży z Teesside w północno-wchodniej Anglii, czuł się człowiekiem sukcesu. Zdrowy, spełniony zawodowo, zadowolony z życia. I nagle wszystko się zmieniło.

Koronawirus a zdrowie psychiczne

Przed wybuchem pandemii Chris McLone dbał o formę, pływał pięć razy w tygodniu, alkohol spożywał umiarkowanie, choć nierzadko.

Po tym, jak wprowadzono lockdown z powodu pandemii koronawirusa, jego dorosła córka, pracownik medyczny z pierwszej linii frontu, zdecydowała się wyprowadzić z domu, żeby nie narażać ojca.

Z perspektywy czasu trudno ocenić, czy decyzja była słuszna.

Koronawirus - alkoholizm

Po wyprowadzce córki Chris McLone zaczął popijać codziennie. Z początku niewiele, ale dość szybko zaczął odczuwać nieprzyjemne objawy odstawienia. Aby tego uniknąć, po kilku tygodniach butelkę musiał otwierać z samego rana.

- Nie kontrolowałem tego i to było przerażające. Nigdy w życiu tak nie miałem. Musiałem to przyznać przed samym sobą. Obiecywałem sobie, że jutro nie zrobię. I oczywiście dokładnie to samo działo się następnego dnia. Wtedy zdałem sobie sprawę, że muszę podjąć kroki, żeby uzyskać odpowiednie leczenie - relacjonował mężczyzna w BBC.

Za namową rodziny, Chris McLone zwrócił się do oddziału odwykowego Steps Together w Leicestershire. Jest trzeźwy od ponad 70 dni i zdeterminowany, by walczyć dalej.

Dziś przestrzega innych przed jeszcze jednym, niedoszacowanym, długofalowym skutkiem pandemii.

Źródło: bbc.com