Obserwuj w Google News

74-latek zmarł po kąpieli w Bałtyku. Zaraził się groźną bakterią

1 min. czytania
21.09.2023 20:40
Zareaguj Reakcja

Starszy mężczyzna przypłacił życiem kąpiel w Bałtyku. Jak informują niemieckie media, 74-latek zmarł w wyniku zakażenia bakterią, która bytuje w morskiej wodzie. 

Bałtyk
fot. PRZEMYSLAW GRAF/REPORTER

74-letni  mężczyzna zmarł po kąpieli w Bałtyku. Mężczyzna zakaził się niebezpieczną bakterią - poinformował urząd zdrowia i spraw społecznych  (LAGuS) kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie w Rostocku, w północno-wschodnich Niemczech.

Jest to pierwszy zgon w tym sezonie kąpielowym w wyniku zakażenia bakterią Vibrio vulnificus - przekazał LAGuS. Starszy mężczyzna miał rany na skórze, był przewlekle chory. Urząd nie chciał podać więcej szczegółów na temat miejsca kąpieli i wcześniejszych chorób mężczyzny - informuje portal dziennika "Bild", przypominając, że już na początku lipca urząd w Rostocku oficjalnie ostrzegał przed Vibrio vulnificus w Morzu Bałtyckim.

Szczególnie zagrożone są osoby starsze z pewnymi czynnikami ryzyka, takimi jak choroby przewlekłe lub istniejący niedobór odporności. Jeśli kąpiący się należą do tych grup ryzyka i występują u nich urazy skóry, należy unikać kontaktu z wodą morską lub słonawą.

Jak dotąd w tym sezonie kąpielowym w Meklemburgii-Pomorzu Przednim odnotowano cztery infekcje. W ubiegłym roku zarejestrowano łącznie 10 zakażeń Vibrio vulnificus.

Warto wiedzieć

Objawy zakażenia Vibrio vulnificus

Zakażenie bakterią może prowadzić do poważnej, gwałtownej i ogólnoukładowej infekcji powodującej gorączkę, dreszcze, nudności, hipotensyjny wstrząs septyczny i wtórne zmiany na kończynach.