,

2-latek z gwoździem w czaszce. Tragiczny finał zabawy

01.06.2023 15:14

Chłopczyk przewrócił się podczas zabawy i niefortunnie upadł obok łóżka. Niestety z drewna wystawał duży gwóźdź, który przebił dziecku czaszkę. 2-latek wymagał pilnej operacji.

Shutterstoock/ Tuổi Trẻ Online
fot. Shutterstoock/ Tuổi Trẻ Online

Jak donosi wietnamski portal Tuổi Trẻ Online, szpital dziecięcy Dong Nai poinformował, że lekarze przeprowadzili pilną operację 2-latka z miasta Bien Hoa. Dziecko przyjechało do szpitala z gwoździem wystającym z głowy.

Według rodziny chłopczyk poszedł do domu babci i podczas zabawy upadł na gwóźdź obok łóżka. Rodzina szybko zabrała dziecko do pobliskiego szpitala w celu uzyskania pierwszej pomocy, a następnie przetransportowała chłopca do szpitala dziecięcego Dong Nai na pilne leczenie.

Lekarze powiedzieli, że gwóźdź o długości około 3 cm wbił się w czaszkę dziecka, powodując ryzyko rozdarcia opony twardej (twardówki), co mogło spowodować uszkodzenie mózgu.

W ciągu 45-minutowej operacji usunięto gwóźdź, oczyszczono ranę i zatamowano krwawienie. - Na szczęście gwóźdź nie wbił się zbyt głęboko, więc nie rozerwał całkowicie opony twardej. W przeciwnym razie ryzyko infekcji mózgu byłoby bardzo wysokie, co mogłoby spowodować uszkodzenie miąższu mózgu i wymagałoby bardzo skomplikowanego leczenia. To mogłoby wpłynąć na rozwój dziecka w przyszłości - powiedział w rozmowie z portalem Nguyen Van Toan, z Department of Orthopaedic Trauma – Burns.

Po 3 dniach od operacji stan zdrowia chłopca ustabilizował się i niedługo będzie wypisany do domu.

logo Tu się dzieje