30-latek chciał powiększyć przyrodzenie. Zmarł podczas zabiegu

Monika Piorun
02.08.2017 14:48
30-latek chciał powiększyć przyrodzenie. Zmarł podczas zabiegu
fot. Medicimage/UIG/EAST NEWS

O pierwszym śmiertelnym przypadku pacjenta, który zdecydował się na powiększenie penisa, rozpisują się media na całym świecie. Każdego roku około 8 tysięcy mężczyzn decyduje się na podobny zabieg.

30-letni Szwed został uznany za pierwszą w historii medycyny ofiarę śmiertelną operacji, która dotąd uznawana była za stosunkowo prostą i bezpieczną. Przeszczep komórek tłuszczowych z jednego miejsca na ciele, by zmienić rozmiary innego organu nie wydawał się w tym przypadku skomplikowany.

Młody i zdrowy mężczyzna zażyczył sobie zarówno wydłużenia, jak i powiększenia swojego przyrodzenia. Pierwsza część operacji przebiegła pomyślnie. Niestety kolejny etap okazał się problematyczny. Mimo trwających ponad 2 godziny starań lekarzy o to, by utrzymać przy życiu pacjenta, nie udało się go uratować. Prawdopodobnie zator płucny doprowadził u niego do zawału i nagłego zatrzymania akcji serca. Jak mogło do tego dojść?

Męska mania wielkości

Na łamach "Journal of Forensic Sciences" eksperci, którzy opisali wyjątkowy i niespotykany dotąd przypadek śmiertelny podczas operacji powiększania penisa, wskazują na to, że na niekorzyść pacjenta zadziałały jego własne komórki tłuszczowe. Podczas transplantacji powędrowały do żył płucnych i doprowadziły do pęknięcia naczyń krwionośnych.

Takie sytuacje dotąd nie miały miejsca. Specjaliści podkreślają jednak, że zdarzały się jednak np. podczas liftingu pośladków. Do tej pory lekarze sądzili, że komplikacje podczas operacji powiększenia przyrodzenia mogą doprowadzić jedynie do czasowej impotencji lub ewentualnych zniekształceń lub dysfunkcji prącia. Nie wiązano ich jednak z poważnym ryzykiem utraty życia.

W przypadku zmarłego 30-latka lekarze podczas jednego zabiegu zdecydowali się wydłużenie prącia i powiększenie go poprzez przeszczep komórek tłuszczowych z innej części ciała. Mimo że nie było żadnych przeciwwskazań medycznych do tego, by nie łączyć tych dwóch zabiegów - zgon młodego i zupełnie zdrowego mężczyzny może być ostrzeżeniem, by takie operacje przeprowadzać osobno.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że operacje powiększania penisa są dla mężczyzn zbędne?

Liczba głosów:

źródło: The Independent

______

zdrowie.radiozet.pl/π