Krzysztof Ibisz dementuje plotki o operacjach plastycznych

17.04.2019
Aktualizacja: 06.11.2020 03:07
Krzysztof Ibisz w Radiu ZET
fot. Radio ZET

– Prowadziłem program „Bar”, miałem czterdzieści kilka lat, wyglądałem naprawdę źle. To był moment zapuszczenia się. Pomyślałem sobie, że to jest równia pochyła. Jeśli nie wezmę się za siebie, to coraz trudniej będzie się z tego odkopać – mówił Krzysztof Ibisz w audycji Michała Figurskiego „NieZŁY pacjent w Radiu ZET”.

Krzysztof Ibisz po czterdziestce zaledwie na trzy lata odpuścił sobie zdrowe żywienie i treningi sportowe. Gdy zorientował się, że nie tędy droga do długowieczności, postanowił wrócić na właściwy tor. O „drodze ku zdrowemu życiu” opowiedział Michałowi Figurskiemu w audycji „NieZŁY pacjent w Radiu ZET”.

Naturalne piękno

Krzysztof Ibisz w programie Michała Figurskiego „NieZŁY pacjent w Radiu ZET” przekonywał, że dobre zdrowie, młody wygląd i znakomite samopoczucie zawdzięcza zaledwie trzem czynnikom: aktywności fizycznej, właściwemu odżywianiu i regeneracji.

Dziennikarz stanowczo zaprzeczył, jakoby poddawał się operacjom plastycznym. Co więcej, do studia Radia ZET przyszedł z apelem.

„Pomyślałem, że zaapeluję, żeby Państwo nie robili sobie operacji plastycznych, o ile nie ma do tego wskazań medycznych: po wypadkach czy na przykład przy widocznych defektach, powodujących depresję. Nie ma nic piękniejszego niż naturalność” – mówił Krzysztof Ibisz w audycji Michała Figurskiego.

Obecny w studiu Radia ZET lekarz, prof. Bartłomiej Noszczyk z Oddziału Klinicznego Chirurgii Plastycznej, poproszony o ocenę parametru naturalności obecnego w studiu „pacjenta” popatrzył, zmarszczył brew, pokiwał głową i zawyrokował: „Dobry fryzjer, dobry stomatolog i tyle”.

Otyłość pułapką XXI wieku

Krzysztof Ibisz swoją „drogę ku zdrowemu życiu” rozpoczął w wieku 43 lat. „Wyglądałem naprawdę źle. To był moment zapuszczenia się. Pomyślałem sobie, że to jest równia pochyła. Jeśli nie wezmę się za siebie, to coraz trudniej będzie się z tego odkopać” – wspominał dziennikarz w audycji Michała Figurskiego „NieZŁY pacjent w Radiu ZET”.

Po trzech latach laby ponownie wziął się za sport, wynajął trenera, ograniczył tłuszcze zwierzęce do dobrych gatunkowo chudych mięs. „Nadwaga jest przyczyną całej gamy najpoważniejszych możliwych chorób: nadciśnienia, miażdżycy, chorób onkologicznych, chorób serca, cukrzycy. Większość cywilizacyjnych chorób zaczyna się od otyłości. To jest największa pułapka” – podkreślał Krzysztof Ibisz w Radiu ZET.

„I najłatwiej sobie z tym poradzić” – dodał obecny w studiu prof. Bartłomiej Noszczyk.

Zgubne skutki operacji plastycznych

Krzysztof Ibisz zapewnił, że dbanie o siebie wcale nie kosztuje dużo. „Mam jeden krem do twarzy, piankę do golenia i nożyk. Treningi można robić w domu. Kupować dużo warzyw, które nie są drogie. To jest proste, tylko trzeba wiedzieć jak to robić” – przekonywał w audycji Michała Figurskiego „NieZŁY pacjent w Radiu ZET”.

Dziennikarz zwrócił także uwagę na fakt, że obecnie za oceanem króluje trend powrotu do naturalności. Wyraził nadzieję, że dotrze on wkrótce do Polski.

Wątek odwracania skutków operacji plastycznych w kontekście medycznym rozwinął prof. Bartłomiej Noszczyk: „Mamy duży problem z pacjentkami, które powiększały sobie piersi żelem. To się zrobiło bardzo popularne w ciągu ostatnich trzech lat, bo jest dużo tańsze niż wkładki, ale efekty w przypadku powikłań są dramatyczne. Trzeba pamiętać, że są w Polsce oddziały chirurgii plastycznej, państwowe, uniwersyteckie, do których zawsze można się zgłosić i mieć leczenie za darmo” – podkreślił lekarz.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące omawianych w programie chorób lub innych, o których chciałbyś usłyszeć w naszej audycji, napisz do nas na adres: niezlypacjent@radiozet.pl

Audycji Michała Figurskiego „NieZŁY pacjent w Radiu ZET” możecie słuchać w każdy wtorek, w godzinach 21-23.

Posłuchaj podcastu