Tampon z IQ?

Monika Piorun
18.05.2016 13:54
Tampon z IQ?

Od 2017 roku ruszy sprzedaż My Flow, czyli nowoczesnych tamponów z aplikacją na telefony, która przypomni nam, kiedy powinniśmy je zmienić.

Żyjemy w czasach, w których wszystko, co nas otacza, musi być smart. Głównie chodzi o to, by działało sprawniej, szybciej i skuteczniej. Presja ulepszania każdego znanego do tej pory gadżetu sprawiła, że doczekaliśmy się już nawet inteligentnychtamponów!

Zabezpieczenie przed krwawieniem menstruacyjnym nowej generacji zawiera w sobie specjalne czujniki, które za pomocą bluetooth łączą się z aplikacją na smartfony, umożliwiającą śledzenie, kiedy kobiety powinny wymienić swój tampon na nowy.

Gadżet, którego premiera przewidywana jest w 2017 roku, nie powinna być wiele droższa od tamponów dostępnych w tej chwili na sklepowych półkach.

My Flow wyposażony jest w zestaw zawierający czujnik łączącym się z Bluetooth, który można przyczepić do paska spodni lub breloczka na klucze wysyłającego informacje do aplikacji na smartfony.

fot. my.Flow

SMS od tamponu

My Flow może zapobiegać zespołowi wstrząsu toksycznego, pojawiającego się często jako powikłanie np. po zabiegach ginekologicznych lub po stosowaniu tamponów dopochwowych.

Firma, która zamierza w 2017 roku wypuścić nowy rodzaj tamponów, to start-up wymyślony przez parę młodych ludzi, którzy wpadli na pomysł urządzenia, które będzie nie tylko monitorowało okres menstruacji, ale dzięki zgromadzonym danym umożliwi sprawdzenie, kiedy dochodzi do owulacji i dni płodnych u kobiety, co wspomaga antykoncepcję, lub świadome planowanie ciąży.

Nowoczesny tampon, który za pomocą Bluetooth połączy się ze specjalną aplikacją na smartfony sam poinformuje Cię, kiedy wymienić go na nowy.

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)
___

Redakcja Zdrowo Bardzo/π