Psychotest. Co sylwetka mówi o twoim charakterze?

13.02.2020
Aktualizacja: 21.04.2020 18:00
Co mówi o tobie twój wygląd?
fot. Shutterstock

Sprawdź nasz krótki psychotest, który pomoże określić rodzaj twojej sylwetki, a zarazem dominujące cechy osobowości. Pamiętaj - to tylko zabawa, która nie stanowi dogłębnej i szczegółowej analizy osobowości. Potraktuj to, jako rozrywkę w wolnej chwili. 

Psychotest: typ sylwetki i cechy osobowości

Najpierw wybierz 1 z 4 figur. Która sylwetka przedstawiona poniżej przypomina twoją? Przeczytaj opisy!  

typ sylwetki

1. Typ jabłko

Główne cechy: górna część ciała jest zauważalnie większa niż dolna. Ten typ kobiet ma zazwyczaj szerokie ramiona, duże piersi, silne ręce i nogi. W większości przypadków skóra jest gładka i pozbawiona cellulitu. Jeśli tego typu kobieta przytyje, dodatkowe kilogramy trafiają najpierw do klatki piersiowej, ramion i brzucha.

Cechy psychologiczne: kobiety o takiej sylwetce zwykle mają doskonałe umiejętności przywódcze, podejmują szybkie decyzje oraz są niezależne i odpowiedzialne. Mają jednak tylko jeden zły nawyk - zapominają się w różnych czynnościach. Nie mają ograniczeń w pracy, jedzeniu lub sporcie. 

Zalecenia: czasami musisz przestać się martwić i nauczyć się cieszyć prostymi rzeczami.

2. Typ gruszka

Główne cechy: przedstawiciele tego typu mają klasyczne kobiece ciało z wąską górną częścią i zaokrąglonymi biodrami i pupą. Sylwetka wygląda jak gruszka. Przyrost masy ciała zwykle zaczyna się od bioder, podczas gdy talia i brzuch pozostają szczupłe. Kobiety o tym typie figury są podatne na cellulit.

Cechy psychologiczne: te panie są bardzo opiekuńcze, kochające i wrażliwe. Z łatwością radzą sobie w kontaktach z nowymi ludźmi, mimo swojej emocjonalnej natury. 

Zalecenia: wybierając dietę, jedz więcej owoców, warzyw i lekkiego białka. Dla komfortu psychicznego potrzebujesz licznych kontaktów z ludźmi. Unikaj samotności, ale trzymaj się z dala od agresywnych i nerwowych ludzi. Ćwiczenia oddechowe i joga pomogą złagodzić stres i zgromadzić pozytywną energię. Pamiętaj, że masz powolny metabolizm, dlatego wymagana jest aktywność fizyczna, zwłaszcza ćwiczenia kardio.

3. Typ prostokąt

Główne cechy: wąskie biodra i brak wyraźnie zaznaczonej talii. Ręce i nogi są szczupłe. Ponadto ten typ charakteryzuje się długą talią i małym okrągłym tyłkiem. Kobiety o takiej sylwetce szybko przybierają na wadze. Słaby układ limfatyczny może powodować obrzęk i suchość skóry.

Cechy psychologiczne: kobiety tego typu są głównie introwertyczkami skłonnymi do rozwoju w sztuce i nauce. Mogą sprawiać wrażenie obojętnych i  zamkniętych w sobie, być może wynika to z tego, że są samowystarczalne. Czasami głęboko zanurzają się w swoich myślach.

Zalecenia: Zaleca się stosowanie diety białkowej i zmniejszenie spożycia węglowodanów. Dla harmonii duszy w domu powinnaś otaczać się  kwiatami i zapachowymi świecami. Zalecane są ćwiczenie wysiłkowe, które mogą podkreślić talię.

4. Typ klepsydra 

Kluczowe cechy: panie tego typu najpierw przybierają na wadze w okolicach brzucha i bioder (kończyny często pozostają szczupłe, nawet przy zwiększonej masie). Wady tego typu to słabe mięśnie i bardzo delikatne kości. Ponadto mogą wystąpić problemy z cienką, suchą skórą i tendencję do cellulitu.

Cechy psychologiczne: kobiety tego typu są wesołe, aktywne i towarzyskie. Z łatwością zmieszczą radzą sobie w grupie. Są też przedsiębiorcze i bardzo samodzielne.

Zalecenia: powinnaś jeść zielone warzywa (sałata, brokuły, kapusta, fasola itp.). Ponadto potrzebne są niskotłuszczowe, tłuste produkty mleczne. Najlepiej ogranicz owoce, chleb, alkohol i kofeinę do minimum. Postaraj się wyeliminować stres i napięcie ciała. W tym celu zalecane aktywności to sporty grupowe i taniec.