Zamknij

Krem barierowy czy krem łagodzący z cynkiem – który wybrać przy NTM?

Weronika Domoradzka
23.10.2019 15:05
Krem barierowy czy krem łagodzący z cynkiem – który wybrać przy NTM?
fot. ---

Nietrzymanie moczu to problem, przy którym jednym z ważniejszych zagadnień jest ochrona i pielęgnacja skóry w miejscach intymnych. Pieluchomajtki, majtki chłonne i inne produkty skierowane do osób cierpiących na NTM znacznie podwyższają komfort pacjentów, jak również ułatwiają wypełnianie obowiązków ich opiekunom. Wśród nich znajdziemy także specjalistyczne kremy pielęgnacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Jak dbać o skórę osób cierpiących na nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu (NTM) może mieć podłoże neurologiczne, wysiłkowe, a wśród mężczyzn – stanowić następstwo problemów z prostatą. W dobie dzisiejszych rozwiązań osoby zmagające się z nietrzymaniem moczu mogą jednak żyć pełnią życia, szczególnie, jeśli są samodzielne. Wystarczy tylko odpowiednio zabezpieczyć okolice miejsc intymnych i szczególną troską otoczyć narażoną na podrażnienia i stany zapalne skórę.

Prawidłowe postępowanie przy nietrzymaniu moczu możemy podzielić na trzy etapy. Pierwszy to troska o suchą skórę, w czym pomagają majtki chłonne lub pieluchomajtki absorbujące wilgoć i zapewniające jednocześnie dopływ powietrza do skóry. Krok drugi to regularne oczyszczanie miejsc intymnych, które powinno się przeprowadzać przy każdej zmianie produktu chłonnego. Warto pamiętać, że skóra osób starszych, szczególnie zmagających się z nietrzymaniem moczu, jest bardziej narażona na podrażnienia, dlatego wymaga dodatkowej ochrony. Na każdym etapie istotną rolę odgrywa również pielęgnacja. Jeśli chodzi o ochronę, odpowiednim narzędziem będzie dobrze dobrany krem na odparzenia. Jaki produkt wybrać? Krem barierowy czy krem łagodzący z cynkiem?

Walking_Portrait_054
fot.

Krem barierowy

Kremy barierowe to inaczej kremy ochronne, których należy używać profilaktycznie. Pacjenci cierpiący na nietrzymanie moczu nawet w przypadku doskonałej pielęgnacji wciąż pozostają narażeni na te objawy. Zadaniem kremu barierowego jest wsparcie wrażliwej skóry w miejscach intymnych. Dzięki natłuszczaniu i zabezpieczaniu krem działa bardzo intensywnie. Będzie on dobrym wyborem, jeśli u pacjenta nie występują większe problemy z naskórkiem. Warto zdecydować się na krem z zawartością składników, takich jak witamina E, gliceryna czy olej canola pozbawiony konserwantów i środków zapachowych, na przykład TENA Barrier Cream.

Łagodzący krem z cynkiem na odparzenia

Myśląc o potrzebach pacjentów cierpiących na nietrzymanie moczu, mamy do wyboru również kremy łagodzące z cynkiem. Ze względu na stosowanie przy dość poważnych problemach skórnych, takich jak zaczerwienienia, podrażnienia czy odparzenia, powinny być one pozbawione substancji zapachowych i konserwantów. Tego typu preparaty chronią skórę, ale jednocześnie zapewniają jej należytą regenerację przy podrażnieniach i innych problemach skórnych. Dlatego dobry krem łagodzący powinien, poza składnikami, takimi jak witamina E i natłuszczającym olejem, zawierać w składzie również substancje silnie łagodzące, na przykład cynk. Duża zawartość tlenku cynku (10%) występuje w preparacie łagodzącym i ochronnym TENA Zinc Cream, który został zatwierdzony przez Stowarzyszenie Skin Health Alliance jako krem przyjazny dla skóry i wspierający jej naturalne zdrowie.

Wybór rozwiązań, za pomocą których zadbamy o potrzeby wrażliwej skóry, ma istotny wpływ na komfort osób zmagających się z nietrzymaniem moczu. Specjalistyczny krem barierowy oraz łagodzący to produkty, które skutecznie mogą pomóc nam chronić okolice intymne przed podrażnieniami.