Czy stringi to zawsze dobry wybór? Zobacz, kiedy ich nie nosić

Aleksandra Supryn
30.03.2016 12:47
Czy stringi to zawsze dobry wybór? Zobacz, kiedy ich nie nosić
fot. Czy stringi mogą powodować infekcje i inne problemy zdrowotne? Sprawdź

Stringi to jeden z popularniejszych krojów bielizny wybieranych przez kobiety. Czy jednak codzienne noszenie ich to dobry pomysł? Wiedziałaś, że nie zawsze jest czas i miejsce na stringi? 

Oto kilka rzeczy, które koniecznie musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na kupno kolejnej pary fikuśnej bielizny.

Stringi to przepis na infekcję?

Bardzo często słyszy się, że noszenie stringów to niemal gwarancja tego, że dojdzie do infekcji dróg moczowych lub rodnych.

Faktycznie, istnieje taka możliwość, nie oznacza to jednak, że każda kobieta, która chociaż raz założy na siebie stringi, będzie musiała borykać się potem z problemami zdrowotnymi. Kobiety, które nigdy nie miały problemów z infekcjami, nie powinny mieć ich również, gdy od czasu do czasu założą taką bieliznę.

Stringi mogą zaostrzyć problemy zdrowotne

Pomimo że noszenie stringów zazwyczaj nie jest niebezpieczne dla zdrowia, to nie wszystkie panie mogą to robić.

Na inną bieliznę powinny zdecydować się kobiety, które już teraz borykają się z problemami z układem moczowym i infekcjami pochwy lub te, które mają do nich predyspozycje. Kształt stringów może zaostrzać objawy lub sprawić, że dolegliwości będą pojawiały się znacznie częściej.

Czy może zdarzyć się jeszcze coś złego? Owszem. Jeśli nosisz źle dopasowane lub za małe stringi, możesz narazić się na podrażnienie łechtaczki. Ginekolodzy mówią również, że panie, które niemal codziennie noszą stringi, znacznie częściej mają na skórze brodawki.  

Stringi na siłowni

Wydaje Ci się, że odznaczająca się linia majtek pod obcisłymi legginsami do treningu to koszmar? Przypomnij sobie, że infekcje są gorsze.

Lekarze mówią, że trzeba unikać noszenia stringów podczas treningu. Nasze ciało poci się wtedy intensywniej, więc bakterie znacznie łatwiej się przenoszą. Najgroźniejsze są bakterie odbytnicze, które mogą dostać się do dróg rodnych i powodować bardzo poważne i uciążliwe infekcje.

Kiedy jeszcze nie nosić stringów?

Istnieją jeszcze dwie sytuacje, w których powinnaś unikać stringów. Pierwsza z nich to czas, kiedy jesteś chora. To dlatego, że system odpornościowy jest wtedy osłabiony i nie jest w stanie walczyć z bakteriami, z którymi w normalnych warunkach poradziłby sobie bez problemu.

Ginekolodzy nie polecają również noszenia stringów podczas menstruacji. Zwłaszcza tym paniom, które mają problemy z nawracającymi infekcjami. Podczas okresu pH w pochwie wzrasta, więc bakterie szybciej się namnażają, powodując problemy zdrowotne.

Warto więc założyć wtedy majtki, które będą zakrywały więcej – ryzyko złapania jakiejś infekcji będzie o wiele mniejsze.

Jakie stringi są najlepsze?

Podczas wybierania bielizny, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał. Najlepsze będą oczywiście stringi wykonane z materiału, który pozwala skórze oddychać. Np. takie z cienkiej, naturalnej bawełny, która będzie umożliwiać prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Jeśli chodzi natomiast o koronkowe i jedwabne stringi, lepiej zakładaj je tylko na specjalne okazje. 

___

ZdrowoBardzo / AS