Zamknij

Jedna, druga, trzecia... STOP! 5 najlepszych zamienników dla „małej czarnej“!

Weronika Domoradzka
17.08.2015 19:55

Pijesz jedną kawę za drugą? Uwaga, nie nadążysz z suplementacją magnezu i wypłuczesz ze swojego organizmu najcenniejsze składniki! Czym zastąpić kawę, kiedy opuszcza Cię energia? Zobacz najlepsze alternatywy i zamienniki dla kawy.

TOP 5 zamienników dla kawy. Co doda Ci energii na cały dzień?
fot. ---

1. Gorzka czekolada zamiast kawy

Gorzka czekolada zawiera pirazynę, która pobudza, usprawnia myślenie, a także skraca czas reakcji. Wystarczy kilka kostek zamiast deseru, a kawa stanie się zbędna. 

2. Woda energii Ci doda!

Często sięgamy po kawę nie dlatego, że potrzebujemy kofeiny, a dlatego, że jesteśmy odwodnieni. Warto o tym pamiętać, zanim nastawimy ekspres. 

3. Kwasy Omega-3 bombą energetyczną!

Nie każemy Ci jeść świeżej ryby za każdym razem, gdy masz ochotę na małą czarną. Chodzi raczej o wprowadzanie do Twojej diety produktów bogatych w kwasy Omega-3. Korzystnie wpływają one na pracę naszego mózgu, pamięć, a przy okazji… urodę ;) 

4. Sen lepszy od kawy

fot.

Pixabay

Wysypiaj się! Wiemy - łatwo powiedzieć :). Ale to jednak my mamy wpływ na to, jak i ile śpimy. Warto wprowadzić na stałe higienę snu - wietrzyć sypialnię, nie korzystać ze smartfona ani laptopa w łóżku, kłaść się codziennie o tej samej godzinie. To znacznie zdrowsze - i tańsze - niż picie 5 kaw w ciągu dnia!

5. Zielona herbata zamiast kawy

Zielona herbata delikatnie pobudza, a do tego jest zdrowa! Oczyszcza organizm, obniża poziom złego cholesterolu i zapobiega chorobom oczu.

Zobacz też artykuł, który wyjaśni co stosować zamiast kawy. Te porady skutecznie pomogą Ci zamienić kawę na coś innego.