Zamknij

Jak spalić kalorie po świętach? To lustro zmotywuje Cię do diety!

Monika Piorun
27.12.2016 15:40

Przez cały rok nie jemy tyle, ile podczas Bożego Narodzenia. Choć ze świątecznego menu można wybrać zdrowe przekąski, nie jest łatwo oprzeć się ciastom i słodkim deserom. Wynalazek, który niedługo pojawi się w sprzedaży, może nam znacznie ułatwić walkę z nadmiarem kilogramów. Szkoda, że zamiast pod choinkę, będzie go można kupić dopiero przed Wielkanocą. 

Jak spalić kalorie po świętach?

Przed świętami pościmy, choć dopiero po rodzinnych spotkaniach przy stole przydałaby się nam krótka głodówka. Zwolenników takich metod pozbywania się nadwagi jest równie wiele, co i przeciwników, dlatego warto zastanowić się nad nowymi sposobami na walkę z nadwagą.

Zobacz także

Nie jest łatwo przerwać błogie lenistwo, jakiemu z chęcią oddajemy się po świątecznych biesiadach. Choć przyjemnie wyjść na wspólny spacer z domownikami, to już intensywny wysiłek na siłowni czy przepłynięcie kilku razy basenu o wymiarach olimpijskich, jest już nie lada wyzwaniem. Dla niektórych skuteczną metodą na to, by zmotywować się do odchudzania jest dopiero... zobaczenie własnego odbicia!

Na szczęście lustra nowej generacji są już tak inteligentne, że potrafią zeskanować nasz wizerunek i dokładnie określić wagę, zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej oraz sprawdzić, jak się zmienia nasze ciało. Jeśli zamiast mięśni zacznie nam tu i ówdzie przybywać kilogramów, dowiemy się o tym jeszcze zanim poczujemy, że nie mieścimy się w ulubione dżinsy.

Lustereczko, powiedz przecie...

 * (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)

Zobacz także

Nowy wynalazek Naked Labs - lustro 3D Fitness Tracker ma się pojawić dopiero w marcu 2017 roku, a już teraz rozbudza wyobraźnię wszystkich, którzy marzą, by zobaczyć jak moglibyśmy wyglądać, gdyby nagle, jak za dotknięciem magicznej różdżki, ubyło nam z 10 kilogramów. Specjalny program wbudowany w platformę dołączoną do lustra oraz kamera 3D Intel RealSense pozwoli nam zeskanować obraz naszego ciała i zaledwie w 20 sekund dokładnie określić, w których partiach ciała (oznaczonych wybranym kolorem) mamy za dużo zbędnej tkanki tłuszczowej.

Do wszystkich informacji uzyskanych podczas przeglądania się w wyjątkowym zwierciadle możemy mieć dostęp za pośrednictwem aplikacji na telefony komórkowe i przechowywać je w wirtualnej przestrzeni. Inteligentne lustro ma kosztować początkowo 499 dolarów.

lustro_3
fot.

 

________

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π