Co odstrasza osy? Tymianek, majeranek - Masz to w domu!

06.07.2015 16:20
Co odstrasza osy? Tymianek, majeranek - Masz to w domu!
fot. Zioła odstraszające owady, jak odstraszyć osy i pszczoły - sposoby

W piękny, słoneczny, wakacyjny dzień owady potrafią zepsuć nam humor i skutecznie uprzykrzyć życie. Na szczęście, możemy przygotować miejsce wypoczynku tak, by wszelkiego rodzaju owady niechętnie tam zaglądały. Sprawdźcie, co odstrasza osy i pszczoły, jakich zapachów użyć i poznajcie proste, domowe sposoby na pozbycie się tych niemile widzianych gości z naszego otoczenia. 

Jak odstraszyć osy na dobre? 

Warto wiedzieć, że osy nie lubią zapachu czosnku, a także majeranku i tymianku. Owady nie będą zakłócały nam spokoju, jeśli obok naszego leżaka czy na stole, na którym podajemy posiłek, postawimy koszyczek z tymi ziołami lub położymy kilka ząbków czosnku. Osy odstraszy także zapach mięty, którą można posadzić w doniczce i postawić na stole. Owady nie lubią również intensywnej woni eukaliptusa.  

Jeśli przygotowujemy poczęstunek na świeżym powietrzu, potrawy warto podać na stół w zamykanych pojemnikach. Osy przyciąga zwłaszcza to, co słodkie - napoje, ciasta i przejrzałe owoce. Jeśli na stole pojawią się słodycze to trudno je będzie odstraszyć i przegonić.

Jakie kolory i zapachy przyciągają owady?

Osoby, które boją się os i pszczół powinny również zrezygnować z noszenia jasnych i intensywnych barw, zwłaszcza żółci i pomarańczu, które przyciągają te owady.  

Koniecznie pamiętajmy, by podczas wakacji w plenerze, zrezygnować ze słodkich, kwiatowych perfum. Ich intensywny zapach przyciąga osy i pszczoły tak silnie, że nawet czosnek ich nie zniechęci.